skutecznie dostarczamy technologię informatyczną dla produkcji

bo wiemy jak

Kosmetyczna

Nasze doświadczenia związane z wdrożeniami oprogramowania ERP w branży kosmetycznej obejmują małe i średnie firmy, zatrudniające od kilkudziesięciu do kilkuset pracowników,  w obszarze produkcji i dystrybucji B2B. Branżę tę charakteryzuje produkcja procesowa, czyli powtarzalna i ciągła, ale obarczona potrzebą szybkiego reagowania na zmiany zapotrzebowania rynku i wprowadzania nowych produktów.

Podstawowy element systemu stanowi moduł produkcji programu Comarch ERP XL, co obejmuje przygotowanie, planowanie, zarządzanie gospodarką materiałową, przyjęcie wyrobów gotowych i rozliczanie kosztów. Koszty rozliczane są zwykle metodą ewidencyjną, co stanowi dobry kompromis pomiędzy prostotą, a tolerowanym marginesem odchyleń od kosztów rzeczywistych. Nieodłącznym elementem systemu jest zintegrowany program  Prospeo Kontrola Jakości. Wykorzystywany jest również program ProspeoMESPoint, który służy do wsparcia i ewidencji pracy na linii produkcyjnej w czasie rzeczywistym.

Dystrybucja produktów odbywa się za pośrednictwem modułu Handel-Sprzedaż programu Comarch ERP XL. Dodatkowo wykorzystywana jest funkcjonalność EDI do wysyłki faktur elektronicznych oraz moduł B2B umożliwiający odbiorcom składanie zamówień przez serwis internetowy.

Proces dystrybucji wspiera moduł magazynu wysokiego składowania (WMS), wykorzystywany zwłaszcza na magazynie wyrobów gotowych. Pomaga on magazynierom w przygotowaniu wysyłek i niemal całkowicie redukuje zwroty od odbiorców z tytułu pomyłek.

Powszechnie stosowanym narzędziem w branży kosmetycznej jest też Comarch Business Intelligence stanowiący narzędzie do analizowania przychodów i  kosztów oraz danych handlowych.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług obejmujących doradztwo i wdrożenie systemu informatycznego. W celu nawiązania kontaktu i umówienia się na nieodpłatne konsultacje prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

W tej dziedzinie zaufali nam: