Comarch ERP jako alternatywa dla globalnych systemów

Comarch ERP jako alternatywa dla globalnych systemów

Dynamicznie rozwijające się środowisko biznesowe zmaga się z koniecznością wyboru efektywnego systemu do zarządzana wykonywanymi na co dzień procesami. Niezależnie od branży potrzeby te są duże, a rozwiązania nie zawsze skrojone na miarę. Dlatego kluczem do sukcesu jest sięgnięcie po sprawdzone systemy ERP (Enterprise Resource Planning), które sprostają nawet najbardziej złożonym problemom. Jaki wybór będzie najlepszy? Oczywiście nasz rodzimy Comarch ERP o unikalnych cechach i korzyściach, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Dlaczego Comarch ERP to świetna alternatywa dla globalnych systemów?

Globalne systemy ERP projektowane są z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują narzędzi do sprawnego zarządzania biznesem i mogą samodzielnie z nich korzystać. Jednocześnie systemy te często stanowią wyzwania związane z niedostosowaniem funkcjonalności modułów do wymagań i potrzeb użytkowników. Choć opracowane są przez specjalistów z wielu branż, nigdy nie będą tak dopasowane do Twojej branży, jak polskie systemu Comarch ERP. Dlaczego?

 1. Globalne systemy nie są dostosowane do polskiego rynku i przepisów prawnych, a ich aktualizacja pod tym kątem zwykle okazuje się problematyczna i kosztowna.
 2. Rosnące koszty wdrożenia i aktualizacji globalnych systemów często są niewspółmierne do polskiego rynku. Według wielu wskaźników nakłady, jakie polskie przedsiębiorstwa ponoszą z tytułu korzystania z globalnych systemów ERP, mają tendencję wzrostową. Co nie zawsze idzie w parze z poprawą funkcjonalności oprogramowania.
 3. Problem stanowi również słabe wsparcie techniczne, konieczność implementacji rozwiązań chmurowych oraz brak wpływu na rozwój systemu, a co za tym idzie ograniczenia związane z rozwojem funkcjonalności aplikacji.

Comarch ERP vs. globalny rynek oprogramowania ERP

Wdrożenie i użytkowanie globalnych systemów ERP często wiąże się z wysokimi kosztami finansowymi i obłożone jest ryzykiem zakończenia wsparcia technicznego wraz z aktualizacją przepisów prawnych w Polsce. Comarch ERP może stanowić atrakcyjną alternatywę dla firm, które poszukują efektywnego rozwiązania w bardziej przystępnych cenach. Ponadto systemy Comarch ERP to większa elastyczność w zakresie dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, co jest kluczowe, gdy charakter Twojej działalności wymaga częstych zmian i elastyczności.

Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść Comarch ERP jest fakt, że na polskim rynku nie brakuje fachowców, którzy oferują profesjonalne wsparcie wdrożeniowe, aktualizacyjne i pomoc w obsłudze oprogramowania. U nas możesz zamówić również szkolenia indywidualne i grupowe z obsługi poszczególnych modułów Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Optima, dzięki którym szybko nabędziesz kompetencji i będziesz na bieżąco ze wszystkimi zmianami w funkcjonalności oprogramowania.

Korzyści z wdrożenia Comarch ERP w Twoim przedsiębiorstwie

 1. Lokalne wymagania – funkcjonalności dostosowane są do prawa polskiego i odpowiadają na potrzeby polskich przedsiębiorców i aktualnych wymogów. W najbliższym czasie zmiany będą obejmowały między innymi obsługę Krajowego Systemu e-Faktur.
 2. Efektywne zarządzanie – bogaty zakres funkcjonalności sprawia, że systemy Comarch ERP dają szerokie możliwości zarządzania procesami biznesowymi przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnych kosztów.
 3. Elastyczność systemu – możesz samodzielnie zdecydować, które moduły będą potrzebne do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem i w dowolnym momencie wdrożyć kolejne aplikacje. Sam decydujesz czy chcesz mieć infrastrukturę w chmurze, czy stacjonarnie w siedzibie swojej firmy.
 4. Niższe koszty wdrożenia i aktualizacji – w wielu przypadkach koszty wdrożenia Comarch ERP są niższe w porównaniu z rocznym abonamentem utrzymującym zagraniczne rozwiązania. Z kolei ceny aktualizacji dostosowane są do polskich realiów finansowych.

Systemy Comarch ERP wspomagają procesy biznesowe tysięcy polskich przedsiębiorstw. Każdego roku ponad 400 średnich i dużych firm działających w różnych branżach wybiera systemy ERP rodzimego producenta.

Prospeo jest autoryzowanym partnerem Comarch ERP. Jeśli rozważasz zmianę systemu ERP, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w tym!

 

Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  3 lipca, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.5.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono ponad 60 nowości i ulepszeń.
  Czytaj dalej >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >