Comarch ERP sprzedaż i dystrybucja – moduł do skutecznej analizy sprzedaży i stanów magazynowych

Group 36637
elipse

Oprogramowanie do zarządzania handlem i dystrybucją Comarch to pełne wsparcie procesów dla sprzedaży i dystrybucji począwszy od transakcji, poprzez obsługę sieci detalicznej, a skończywszy na zarządzaniu zakupami.

System do zarządzania sprzedażą i dystrybucją to elastyczne zarządzanie cenami i rabatami, rozbudowane mechanizmy naliczania promocji, obsługa różnego rodzaju transakcji handlowych i wiele innych. Comarch ERP Handel i dystrybucja umożliwia stałą kontrolę nad limitami kredytowymi kontrahentów oraz prostą realizację sprzedaży. Sprawdza się także do obsługi posprzedażowej, czyli ewidencji zakupów, realizacji reklamacji, korekt faktur czy obsługi zwrotów towarów.

Rozwiązanie ERP dla firm dystrybucyjnych – dla kogo?

Dla firm dystrybucyjnych w różnych branżach, które potrzebują pomocy w zarządzaniu procesami od przyjęcia towaru, przez magazynowanie, po dostarczenie ich do klienta.
Dla hurtowni zarządzających dużą ilością towarów różnych producentów, które potrzebują skutecznego narzędzia do śledzenia stanów magazynowych, zarządzania zamówieniami i optymalizacji procesów logistycznych.
Dla przedsiębiorstw działających na międzynarodowych rynkach - na podstawie skomplikowanego zarządzania łańcuchem dostaw, walutami i dokumentacją celno-podatkową.
Dla dystrybutorów – podmiotów działających jako pośrednicy między producentami a detalistami.
Dla e-commerce posiadającego własne magazyny, które potrzebują kompleksowego systemu do zarządzania produktami, zamówieniami i dostawami.
Dla wielooddziałowych firm lub punktów dystrybucyjnych, którym system ERP dla handlu i dystrybucji pomoże w centralizacji, standaryzacji oraz optymalizacji procesów.

Jakie problemy w handlu i dystrybucji pomogą rozwiązać systemy ERP?

Wdrażając moduły do zarządzania sprzedażą i dystrybucją w Twojej firmie, sprawimy, że na zawsze pożegnasz się z:

problemami ze składaniem czy przyjmowaniem zamówień, ofert i zapytań ofertowych,

brakiem spójnego kalendarza dostaw zamówień do klientów we wszystkich oddziałach Twojej firmy,
żmudnym wystawianiem dokumentów i rejestracji zagranicznych transakcji,
brakiem możliwości sprawdzania aktualnych stanów magazynowych na innym magazynie przedsiębiorstwa,
skomplikowanym wystawianiem dokumentów fiskalnych i handlowych czy wydań zewnętrznych,
brakiem obsługi odwrotnego obciążenia czy procesów przyjęcia i zwrotów towarów przeznaczonych do sprzedaży oraz dystrybucji bezpośredniej.

A to tylko niektóre problemy, które pomoże Ci rozwiązać oprogramowanie dla sieci handlowych i hurtowni klasy ERP!

Chcesz usprawnić procesy sprzedażowe w swojej firmie?

Skontaktuj się z ekspertem PROSPEO!

Cta

Zamów dedykowaną prezentację systemu ERP

Jakie funkcjonalności oferuje oprogramowanie do zarządzania handlem i dystrybucją?

Fi 4379735
Obsługę różnorodnych typów transakcji handlowych w sprzedaży krajowej i zagranicznej.
Career Path (1)
Opcję tworzenia wielowariantowych ofert sprzedaży oraz ewidencji ofert od wielu dostawców.
Money (13) 1
Łatwe dodawanie w programie logo, które będzie drukowane na wybranych dokumentach firmy.
Contract
Możliwość weryfikacji wiarygodności kontrahentów w Krajowym Rejestrze Długów.
Layer1
Wystawianie różnorodnych dokumentów sprzedażowych, korygujących oraz fiskalnych.
Event (1)
Wspomaganie sprzedaży hurtowej i detalicznej poprzez zbieranie danych i analizę informacji z rynku – w zakresie opinii klientów czy ich preferencji.

Korzyści z wdrożenia oprogramowania Comarch ERP w obszarze sprzedaży i dystrybucji

Modułowość oprogramowania

Dzięki szybkiemu i łatwemu dostosowaniu systemu do potrzeb Twojej działalności możliwa jest integracja sprzedaży i dystrybucji. Rozwiązanie to wpłynie z kolei na sprawne zarządzanie przepływem towarów między kontrahentami.

Automatyzacja procesów dystrybucyjnych

Systemy ułatwiają automatyzację procesów biznesowych, takich jak składanie zamówień, obsługa klientów czy zarządzanie magazynem, co pozwala na zwiększenie efektywności operacyjnej. To oznacza mniej pracy ręcznej i błędów oraz szybsze przetwarzanie zleceń.

Planowanie dystrybucji w systemie ERP

To rozwiązanie, które umożliwia między innymi prognozowanie sprzedaży, zarządzanie zapasami, generowanie harmonogramów dostaw i tras, śledzenie postępów i realizacji planów dystrybucji czy automatyczny przepływ informacji pomiędzy Twoimi partnerami biznesowymi.

Raportowanie sprzedaży i dystrybucji

Zarządzanie zapasami jest możliwe między innymi dzięki automatycznemu pozyskiwaniu danych dotyczących zamówień klientów, prognoz sprzedaży, dostępności produktów w magazynie, stanów zapasowych oraz danych logistycznych.

Optymalizacja łańcucha dostaw

Moduły systemów ERP umożliwiają optymalizację tras i kosztów, co pozwoli zminimalizować koszty obsługi zamówień zarówno hurtowych, jak i detalicznych. Jednocześnie pomagają one w utrzymaniu najlepszych poziomów stanów magazynowych.

Elastyczne programowanie i intuicyjny interfejs

Moduły Comarch ERP są elastyczne, co oznacza, że możesz dostosować funkcjonalność oprogramowania do zarządzania handlem i dystrybucją do swoich potrzeb. Ich funkcjonalności można modyfikować, tworząc dedykowane rozwiązania informatyczne.

Jak wdrożyć oprogramowanie do integracji sprzedaży i dystrybucji?

Systemy Comarch ERP Optima czy Comarch ERP XL dedykowane są dla wielu branż. Ich rozwiązania doskonale pasują do firm o różnych profilach działalności. To, jak będzie przebiegało wdrożenie poszczególnych modułów, w dużej mierze zależy od charakteru przedsiębiorstwa. Dla sprzedaży i dystrybucji dedykowane są między innymi Moduł Handel i Magazyn, e-Commerce, Raportowanie i analizy, Usługi finansowe czy Comarch DMS – zarządzanie procesami i dokumentami.

Na szczęście nie musisz się zastanawiać, które z tych modułów najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie. Po przeprowadzeniu odpowiedniego audytu podpowiemy, jakie rozwiązania zoptymalizują pracę i przyniosą większe zyski. Przeprowadzimy Twoje przedsiębiorstwo przez proces wdrażania systemu ERP.

Skontaktuj się z nami już teraz i przekonaj się, jak wiele Twoja firma zyska na zmianie oprogramowania do zarządzania handlem i dystrybucją!

Rectangle 190

PROSPEO wdraża rozwiązania ERP dla firm dystrybucyjnych krok po kroku

Nasz zespół składa się wyłącznie z doświadczonych specjalistów. Doskonale wiemy, co zrobić, by wdrożenie wybranych dla Twojej sprzedaży i dystrybucji rozwiązań przebiegło sprawnie.

1
Działania zaczniemy od analizy potrzeb i wymagań firmy na podstawie trendów obowiązujących w branży, w której działasz. Opiszemy, jakie procesy i dane muszą być zintegrowane.
2
Wybierzemy odpowiednie oprogramowanie, spełniające wymagania integracyjne i biznesowe, a później przeprowadzimy Twoją firmę przez każdy etap jego implementacji.
3
Określimy harmonogram wdrożeń, uwzględniając dostępne terminy i zasoby ludzkie, które nam wskażesz.
4
Skonfigurujemy oprogramowanie zgodnie z wymaganiami firmy i przeprowadzimy testy, które pomogą nam zweryfikować poprawność działania poszczególnych modułów.
5
Przeszkolimy pracowników, którzy będą korzystać z oprogramowania do sprzedaży i dystrybucji. Odpowiemy na wszystkie ich pytania oraz dostosujemy funkcjonalności do ich indywidualnych preferencji.
6
Ostatnim etapem wdrożenia oprogramowania do zarządzania handlem i dystrybucją jest przeniesienie danych do nowego oprogramowania oraz podsumowanie wdrożenia.
7
Na tym jednak nie koniec naszej współpracy. Pracownicy PROSPEO pozostają do Twojej dyspozycji również po zakończeniu wdrażania oprogramowania ERP. Będziemy monitorować działanie oprogramowania, by zapewnić jego aktualność i pełną efektywność dla sprawnego działania Twojego przedsiębiorstwa.
Masz pytania dotyczące obszaru sprzedaży? Potrzebujesz pomocy w zoptymalizowaniu działań w Twojej firmie?
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  12 kwietnia, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.3.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono aktualizacje związane z przepisami i szereg nowych funkcjonalności.
  Czytaj dalej >