Wdrożenie Comarch ERP XL
w Orientana

Dowiedz się, jak Comarch ERP XL umożliwia pełną integrację z dostawcami
dedykowanych rozwiązań dla e-commerce, jak np. BaseLinker i Omnipack.
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Orientana
Ellipse 5

WIEMY JAK kompleksowo wdrażać
rozwiązania dedykowane dla branży e-commerce

bg_rs

O firmie Orientana Sp. z o.o. Sp. K

Orientana to polska marka znana z promowania naturalnego piękna poprzez oferowanie szerokiej gamy kosmetyków opartych na azjatyckich tradycjach pielęgnacyjnych. Założona z pasji do wykorzystania bogactwa naturalnych składników, Orientana skupia się na tworzeniu produktów, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla skóry. W jej ofercie znajdują się kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, które zawierają ekstrakty z takich składników jak: aloes, żeń-szeń, bambus czy różne rodzaje olejków roślinnych.

Firma przykłada dużą wagę do etycznej produkcji, wybierając surowce od sprawdzonych dostawców. Firma Orientana łączy nowoczesne podejście do pielęgnacji skóry z tradycyjnymi azjatyckimi metodami, dostarczając klientom unikalne doświadczenie, które łączy w sobie najlepsze z obu światów. W swojej strategii firma stawia również na edukację klientów w zakresie naturalnej pielęgnacji, regularnie organizując warsztaty i publikując materiały, które pomagają lepiej zrozumieć potrzeby skóry i właściwe metody jej pielęgnacji. Orientana nieustannie poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, aby wzbogacać swoją ofertę i odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów, jednocześnie pozostając wierna swoim korzeniom i filozofii.

Oprócz sprzedaży dla odbiorców detalicznych za pośrednictwem własnego sklepu internetowego, firma współpracuje z sieciami drogerii, jak np. Rossmann, Hebe, Douglas, SuperPharm czy Natura oraz z sieciami aptek, mi.in.: DOZ i Gemini. Swoją sprzedaż opiera także o internetowe platformy handlowe. Produkty marki Orientana dostępne są np. na Amazonie, Allegro i w Empiku.  Firma nie zatrzymuje się na lokalnym rynku, prowadzi również ekspansję na rynkach zagranicznych.

 

Ikona Wellness
Misją fimy Orientana jest dostarczanie produktów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również wspierają zdrowie i dobre samopoczucie.
Ikona Krem
Obecnie Orientana oferuje około 100 produktów w swoim portfolio, a ich sprzedaż prowadzona jest dwoma kanałami dystrybucji: B2B oraz B2C.
Ikona Natura Case Study
Dzięki skupieniu na składnikach naturalnych, etycznej produkcji i zobowiązaniu do tworzenia produktów najwyższej jakości, Orientana szybko zdobyła uznanie i stała się liderem na rynku naturalnych kosmetyków.
Partner Comarch Wdrozenie Comarch Erp Xl Ecommerce

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu ERP

Firma Orientana to przedsiębiorstwo, które stawia nie tylko na innowacyjne podejście w kwestii tworzenia oferowanych produktów, ale również na nowoczesne rozwiązania informatyczne, które pozwalają na kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem, rozwijanie sieci sprzedaży oraz profesjonalną obsługę zamówień B2B i B2C.

Ówczesny program handlowy nie pozwał na rozbudowę oraz na integrację z aplikacjami dedykowanymi e-commerce i tym samym ograniczał możliwość kompleksowego zarządzania procesami biznesowymi. Powodowało to opóźnienia w przepływie danych, ręczne generowanie faktur i czasochłonność prowadzenia zestawień sprzedażowych, np. w arkuszach kalkulacyjnych.

Firma Orientana korzystała z dostępnych technologii, jak np. BaseLiner do prowadzenia sprzedaży na wielu platformach handlowych jednocześnie. Brak odpowiedniej synchronizacji pomiędzy wykorzystywanymi narzędziami powodował opóźnienia w realizacji zamówień.

Zarządowi firmy niezbędne było rozwiązanie, które umożliwi wgląd do bieżących danych sprzedażowych z trzech źródeł: tradycyjnego, nowoczesnego i e-commerce oraz weryfikacji marży na każdym produkcie. Wielokanałowa sprzedaż wiązała się także ze sprawną obsługą stanów w magazynach dedykowanych dla każdego kanału dystrybucji, jak np. Amazon czy własny sklep internetowy.

Potrzeba zastąpienia używanego programu nowym systemem ERP, pozwalającym na integrację z platformami sprzedażowymi i z zewnętrznymi aplikacjami do obsługi logistycznej e-commerce.
Rezygnacja z usług zewnętrznego biura rachunkowego i podjęcie decyzji o wdrożeniu księgowości wewnętrznej celem prowadzenia szczegółowej ewidencji dokumentów księgowych – odzwierciedlenie transakcji zakupu
i sprzedaży.

Potrzeba usprawnienia realizacji zamówień klientów, szybszej realizacji wysyłek i sprawowania kontroli nad kosztami.
Duża skala miesięcznych zamówień wymagała automatyzacji procesów płatności masowych i pobraniowych, a także dostępu do informacji na temat wykorzystania materiałów, opakowań oraz wyrobów gotowych.  
Comarch Erp Xl Integracja Baselinker 2

Wdrożenie Comarch ERP XL: integracja z BaseLinker

Dla firmy Orientana jednym z najważniejszych wymagań, jakie powinien spełnić nowy system do zarządzania była jego otwartość na integrację z narzędziami pozwalającymi na obsługę wszystkich kanałów sprzedaży w jednym miejscu i automatyzację procesu wysyłek z wykorzystaniem usług fulfillment.  Zarząd firmy Orientana postawił na Comarch ERP XL – rozwiązanie modułowe otwarte na modyfikacje programistyczne, które umożliwia realizację pełnej integracji  z dostawcami dedykowanych rozwiązań dla e-commerce, jak np. BaseLinker i Omnipack.

Firma Prospeo wdrożyła integrację Comarch ERP XL z aplikacją BaseLinker w celu importowania zamówień sprzedażowych i ich obsługiwania pod kątem statusu realizacji, a także umożliwienia eksportowania stanów magazynowych w określonym interwale czasowym z Comarch ERP XL do BaseLinker oraz tworzenie dokumentów handlowych.

Integracja obejmowała 3 procesy biznesowe zachodzące pomiędzy BaseLinker, Comarch ERP XL i Omnipack: realizację zamówienia, aktualizację stanów magazynowych, utworzenie ceny sprzedaży (wprowadzenie cennika w Comarch ERP XL i Eksport cen sprzedaży wraz z aktualizacją kartotek produktowych w BaseLinker).

Comarch ERP XL: integracja z Omnipack

Celem wdrożenia implementacji w zakresie integracji Comarch ERP XL z Omnipack Sp. z o.o. była obsługa procesów magazynowych przy współpracy z zewnętrznym operatorem. Podczas wdrożenia firma Orientana zdecydowała się na przejście z realizacji procesów magazynowych w swoim magazynie przy wykorzystaniu własnych zasobów do zewnętrznego operatora – firmy Omnipack. Usługa fulfillment obejmowała proces przyjęcia towarów, magazynowania, pakowania, wysyłki zamówień oraz obsługi zwrotów. Celem zapewnienia pełnej kontroli nad stanami magazynowymi, weryfikacji procesów realizacji zamówień, jak również możliwości wystawienia dokumentów handlowych została oprogramowana integracja powyższych procesów pomiędzy Comarch ERP XL z Omnipack.

Comarch Erp Xl Integracja Omnipack
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Ecommerce

Proces wdrożenia Comarch ERP XL

Wdrożenie Comarch ERP XL wraz z dedykowanymi aplikacjami pozwalającymi na integrację systemu ERP z dostawcami rozwiązań dla e-commerce zostało przeprowadzone przez firmę Prospeo w ciągu niespełna  3 miesięcy 2024 roku. Proces wdrożenia nowego systemu ERP obejmował spotkania analityczne, ustalenie wymagań firmy Orientana oraz konfigurację oprogramowania, migrację danych z poprzedniego systemu, przygotowanie dedykowanych rozwiązań pod e-commerce.

Realizacja wdrożenia skupiała się na trzech najważniejszych obszarach biznesowych dla firmy, takich jak: logistyka (procesy zakupowe, sprzedażowe plus integracje BaseLinker i Omnipack), księgowość oraz HR. Z tych też obszarów firma Prospeo przeprowadzała dedykowane szkolenia z obsługi programu i funkcjonalności Comarch ERP XL.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP XL w branży e-commerce

Ikona Analiza Case Study
Firma Orientana uzyskała zintegrowany system wspierający obsługę łańcucha dostaw i wielu kanałów sprzedaży jednocześnie.
Ikonq Obszar Case Study
Dostęp do rzetelnych danych umożliwił skalowanie biznesu oraz optymalizacją kosztów.
Ikona Sprzedaz Case Study
Usprawniono także realizację zamówień masowych i pobraniowych bez konieczności zwiększania liczby pracowników.

Wdrożenie Comarch ERP XL w liczbach

85%
wzrost wskaźnika dostępności do danych księgowych i analitycznych dla poszczególnych produktów
70%
zwiększenie możliwości sprawowania kontroli na procesami logistycznymi i stanami magazynowymi
90%
wzrost szybkości realizacji zamówień e-commerce wraz ze sprawowaniem kontroli nad kosztami
Orientana Comarch Erp Xl Dla Ecommerce

Okiem Klienta

„Rozwój technologiczny w branży e-commerce to must have. Tu nie ma czasu na przestój. Aby się rozwijać należy dostosować system ERP do potrzeb swojej firmy i szybkości jej rozwoju. Wdrożenie nowego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem jest nie lada wyzwaniem. Jest to złożony proces, który wymaga czasu i kompleksowej integracji z rozwiązaniami informatycznymi od różnych producentów. Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce. Wdrożenie Comarch ERP XL było strategicznym krokiem, który umożliwił nam nie tylko optymalizację wewnętrznych procesów i pełną kontrolę kosztów, ale również zaoferowanie naszym klientom jeszcze wyższego poziomu usług. Jestem przekonany, że dzięki tej decyzji nasza firma będzie kontynuować dynamiczną ścieżkę rozwoju, rozwijać portfolio produktów i intensyfikować sprzedaż internetową.”

Krzysztof Wasilewski
V-prezes firmy Orientana Sp. z o.o. Sp. K

POZNAJ FIRMĘ ORIENTANA

Wdrożone moduły Comarch ERP XL

HR, Kompletacja, Księgowość, ECOD Mechanizm Wymiany Danych, ECOD Współpraca z Odbiorcami, e-Sprawozdania, Import, Moduł dostępowy, Sprzedaż i Zamówienia

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej