Wdrożenie Comarch ERP Optima
w Fergie Gride

Zobacz, jak Comarch ERP Optima wpłynęła na szybki przepływ informacji,
kontrolę kosztów i bezpieczeństwo danych.
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Fergie Gride1
Ellipse 5

WIEMY JAK usprawnić przepływ informacji i ewidencjonowanie faktur dla podmiotów powiązanych

bg_rs

O firmie Fergie Gride

Fergie Gride to firma konsultingowa, której działalność opiera się na świadczeniu usług doradztwa biznesowego, ryzyka finansowego, organizacyjnego, technologicznego i procesowego dla planowanych oraz realizowanych inwestycji. Wykorzystuje do tego celu doświadczenie i znajomość obszarów, w których klienci prowadzą działalność.

Doradcy biznesowi Fergie Gride specjalizują się w wyznaczaniu celów, a także w podejmowaniu wyzwań na poziomie korporacji, jak i jednostki biznesowej.

Firma Fergie Gride oferuje swoim klientom usługi w zakresie: strategii i ładu korporacyjnego, planowania strategicznego, zarządzania oraz doskonalenia doświadczenia akcjonariuszy, innowacji.

Fergie Gride specjalizuje się w poszukiwaniu i tworzeniu strategii rozwoju biznesu
Ikona Jakosc Case Study
Ocenia nowe modele biznesowe przedsiębiorstwa
Ikona Sprzedaz Case Study
Wspiera klientów w codziennych wyzwaniach związanych z zarządzaniem biznesem
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Fergie Gride 3

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Specyfika branży Fergie Gride wymaga szybkiego przepływu informacji i prowadzenia ewidencji faktur kosztowych z realizowanych projektów. Do tego ważnym elementem w dalszym rozwoju firmy było znalezienie systemu, który usprawni przepływ informacji pomiędzy firmami, umożliwi dostęp do danych oraz pozwoli na ewidencjonowanie najważniejszych dokumentów dla firmy. Wyzwaniem dla firmy był proces sprawnego przeprowadzenia digitalizacji i odpowiedniego zabezpieczenia danych przed ewentualną utratą.

Potrzeba prowadzenia złożonych analiz biznesowych z różnych obszarów działalności z uwzględnieniem wielu firm.

Brak dostępu do jednej spójnej bazy danych łączącej podmioty powiązane.

Niemożność szybkiej weryfikacji faktur i tworzenia zestawień w ramach realizowanego projektu.

Niezbędna automatyzacja w zakresie wprowadzania i indeksacji faktur kosztowych.

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP

Atutem programu Comarch ERP Optima była możliwość dostarczenia dedykowanych rozwiązań i rozbudowy systemu o poszczególne moduły wraz z rozwojem firmy Fergie Gride.

Wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem – Comarch ERP Optima zostało zrealizowane na przełomie czerwca i lipca 2022 roku. W trakcie implementacji systemu wraz z dopasowanymi modułami do specyfiki branży pojawiła się potrzeba przygotowania niestandardowych procedur umożliwiających firmie Fergie Gride wyświetlanie w rejestrze VAT własnych atrybutów.

Rozwiązania zastosowane przez firmę PROSPEO pozwoliły zoptymalizować cały proces biznesowo-informacyjny.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Fergie Gride

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP Optima

Ikona Wskaznik Case Study
Wdrożenie systemu Comarch ERP Optima wraz z wybranymi modułami usprawniło codzienną pracę administracyjno-księgową.
Ikona Analiza Case Study
Narzędzia klasy Business Intelligence pozwoliły kadrze zarządzającej na skalowanie, planowanie i sprawne analizowanie prowadzonej działalności.
Ikona Dokument Case Study
Dostosowano schematy numeracji poszczególnych typów faktur i korekt w bazach systemu.

Wdrożenie Comarch ERP Optima w liczbach

100%
wzrost szybkości generowania raportów i analiz biznesowych dla zarządu
80%
zwiększenie efektywności wprowadzania faktur kosztowych z Comarch OCR

95%
usprawnienie dostępu i zarządzania dokumentami z Comarch IBARD
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Fergie Gride 2

Okiem Klienta

„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów prowadzonej przez nas działalności. Niewątpliwie na uwagę zasługuje elastyczne tworzenie powiązań między firmami, a co za tym idzie sprawne weryfikowanie i rozliczanie wewnętrzne wykonanych zleceń czy projektów u różnych firm.”

Dorota Grochala
Fergie Gride Sp. z o.o.

Wdrożone moduły Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych, Comarch ERP Optima Analizy BI Plus, Comarch Kasa Bank, Comarch Faktury, Comarch OCR, Comarch IBARD.

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej