Wdrożenie Comarch ERP XL
w NOBLE HEALTH

Zapoznaj się z case study, gdzie dynamiczny rozwój firmy
wymusił integrację wszystkich działań w jednym efektywnym narzędziu.
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Noble Health
Ellipse 5

WIEMY JAK wdrożyć dedykowane rozwiązania dla kompleksowego wsparcia
i rozwoju e-commerce

bg_rs

O firmie NOBLE HEALTH Sp. z o.o.

NOBLE HEALTH od 2009 roku wspiera klientów na całym świecie w dążeniu do zdrowego i harmonijnego życia, oferując im produkty, powstające we współpracy z najlepszymi ekspertami, tworzone ze starannie wyselekcjonowanych składników.

W swojej ofercie posiada trzy linie produktowe: wyszczuplającą SLIM LINE, odmładzającą BEAUTY LINE z wielokrotnie nagradzanym Class A Collagen oraz wspomagającą zdrowie HEALTH LINE.

Firma stale rozwija swoją sieć sprzedaży, współpracując z największymi sieciami aptek i drogerii w Polsce, takimi jak: DOZ, Nowa Farmacja, Ziko, Gemini, Douglas, Apteka Melissa, Dr. Max, Rossmann, Hebe, EMPIK, La Make Up. Produkty NOBLE HEALTH dostępne są na rynkach zagranicznych, np. w Indonezji, Singapurze, Chinach, ZEA, jak również w krajach bałtyckich.

Ikona Natura Case Study
NOBLE HEALTH to polski producent wyspecjalizowanych suplementów diety oraz nutrikosmetyków
Ikona Sprzedaz Case Study 2
Działalność sprzedażowa firmy opiera się na dwóch kanałach dystrybucji: hurtowej i detalicznej
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Noble Health 3

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Dynamiczny rozwój firmy NOBLE HEALTH wymagał usprawnienia przepływu informacji i obiegu dokumentów pomiędzy wszystkimi działami firmy. Z racji jednoczesnego rozwoju produkcji, dystrybucji i sprzedaży niezbędna stała się integracja wszystkich obszarów działania przedsiębiorstwa do jednego funkcjonalnego narzędzia, które pozwoli zarządowi na dostęp do analiz i raportów poza siedzibą firmy oraz na nadzór nad produktami własnymi. Optymalizacji wymagały procesy magazynowe, m.in. w zakresie obsługi: reklamacji i zwrotów, stanów magazynowych, zamówień detalicznych i hurtowych.

Zastąpienie kilku odrębnych programów i zintegrowanie ich funkcjonalności w jednym systemie informatycznym.
Firmie zależało na dostępie do spójnej bazy danych, na którą nie pozwalało korzystanie z kilku odrębnych programów.
Stratę czasu powodowały problemy z analizami, do przygotowania których trzeba było ręcznie przenosić dane pomiędzy programami.
Potrzeba integracji z obowiązującym w firmie panelem zamówień, usprawnienie i przyspieszenie obiegu dokumentów.

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP

Zakres wdrożenia dla firmy NOBLE HEALTH obejmował zastąpienie kilku odrębnych programów i zintegrowanie ich funkcjonalności w jednym systemie Comarch ERP XL.

Kompleksową implementację systemu Comarch ERP XL dla NOBLE HEALTH zrealizowała firma PROSPEO, która rozpoczęła współpracę od badania potrzeb poszczególnych działów firmy. Podczas szczegółowej analizy przedwdrożeniowej ustalone zostały wymagania, pod które przygotowano dedykowane rozwiązania celem optymalizacji i przyspieszenia procesów wewnątrzfirmowych.

Po kilku miesiącach przygotowań: analizy, migracji, konfiguracji, szkoleń oraz implementacji – uruchomione zostały prace produkcyjne na systemie Comarch ERP XL w firmie NOBLE HEALTH od stycznia 2022 roku. Równolegle rozpoczęły się wdrożenia wszystkich planowanych do uruchomienia modułów.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Noble Health 2

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Ikona Sprzedaz Case Study 2
Zintegrowano cały proces sprzedażowy, począwszy od panelu zamówień poprzez wykorzystanie kolektorów i aplikacji Comarch WMS, co zoptymalizowało proces realizacji zamówień.
Ikona Analiza Case Study
Moduł Kompletacja umożliwił kontrolę nad procesem produkcji produktów własnych oraz stanów magazynowych u producentów poszczególnych elementów.
Ikona Lupa Case Study
Wdrożenie Comarch WMS zoptymalizowało proces wydania i przyjęcia oraz dało firmie możliwość sprawowania kontroli nad stanami magazynowymi.

Wdrożenie Comarch ERP XL w liczbach

70%
wzrost współczynnika dostępu do danych i wyników firmy
50%
wzrost dostępności danych o wykorzystaniu materiału
80%
wzrost szybkości realizacji zwrotów i wystawiania korekt
65%
wzrost współczynnika przepływu informacji pomiędzy działami firmy
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Noble Health 1x

Okiem Klienta

„Dużym wyzwaniem postawionym przed firmą PROSPEO była integracja systemu Comarch ERP XL z obecnym panelem zamówień. Realizujemy dziennie kilkaset zamówień hurtowych i detalicznych, dlatego zależało nam m.in. na sprawnej integracji oraz optymalizacji tego procesu. Zaproponowane i wdrożone rozwiązania w ramach systemu Comarch ERP XL pozwalają nam na efektywne działanie i dynamiczny rozwój naszej firmy. Rozwiązania zastosowane w spółce NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tę samą funkcjonalność systemu.”

Urszula Kalinowska
NOBLE HEALTH

Wdrożone moduły Comarch ERP XL

Sprzedaż, Import, Zamówienia, Kompletacja, Księgowość, Środki Trwałe, BI Point Start, ECOD – Mechanizm Wymiany Danych, ECOD – Współpraca z Dostawcami, Kadry i Płace, Interfejs Wielojęzyczny, Comarch e-Sprawozdania, Comarch WMS Zarządzanie, Comarch WMS Magazynier.

Dołącz do grona naszych Klientów

Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej