Oprogramowanie dla produkcji – moduł systemu ERP do zarządzania produkcją

Group 36637
elipse

Planowanie produkcji, śledzenie zleceń, kontrola jakości oraz konfigurowanie produktu to tylko nieliczne z możliwości, jakie daje oprogramowanie dla produkcji proponowane przez Comarch ERP.

Funkcjonalności Comarch ERP XL dostosowane są do produkcji procesowej oraz dyskretnej. Zapewniają wielowymiarowe wsparcie, a jednocześnie są kompletne i doskonale poradzą sobie ze specyfiką produkcji w Twoim przedsiębiorstwie.

Dla kogo polecane są systemy ERP w produkcji?

Systemy ERP Comarch dla produkcji polecane są dla różnego rodzaju przedsiębiorstw.
Sprawdzą się w:

Przedsiębiorstwach produkcyjnych zajmujących się produkcją wyrobów, komponentów lub gotowych produktów. Dzięki wielu funkcjonalnościom wspomogą zarządzanie całym cyklem produkcyjnym – od planowania, przez produkcję, po obsługę posprzedażową.
Firmach, które prowadzą tzw. złożoną produkcję, czyli wykonują wieloetapowe działania. System ERP dla produkcji umożliwia między innymi efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi, kontrolę jakości, zarządzanie zapasami i harmonogramami produkcji.
Przedsiębiorstwach produkujących towar na zamówienie. System ERP umożliwi śledzenie zamówień klientów, planowanie produkcji na podstawie indywidualnych zamówień oraz elastyczne dostosowanie asortymentu i produkcji.
Firmach stawiających na innowację oraz ciągły rozwój. Oprogramowanie dla produkcji wspiera zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi, innowacjami i doskonaleniem procesów produkcyjnych.
Firmach, które chcą zintegrować poszczególne obszary zarządzania. System ERP umożliwia integrację produkcji z finansami, logistyką, magazynem, sprzedażą oraz obsługą klienta.
Średnich i dużych przedsiębiorstwach, czyli w firmach o różnych skalach działania. Funkcjonalności systemów ERP możesz dopasować do swojego przedsiębiorstwa niezależnie do tego, jak dużą produkcją zarządzasz.

Wsparcie procesów produkcyjnych – kiedy warto je wdrożyć w przedsiębiorstwie?

Zamów oprogramowanie dla firm produkcyjnych, jeśli:

masz poczucie, że procesy produkcyjne w Twoim przedsiębiorstwie są nieefektywne, zbyt czasochłonne lub prowadzą do marnotrawstwa zasobów,
prowadzisz złożoną produkcję wymagającą koordynacji wielu etapów i zasobów,
chcesz, by zarządzanie produkcją w Twojej firmie było bardziej spójne, a zasoby lepiej wykorzystywane,
chcesz zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa poprzez poprawę jakości produktów, skrócenie czasu realizacji zamówień czy lepszą obsługę klienta,
dążysz do innowacji swojej firmy, ale obecne systemy nie umożliwiają Ci usprawnienia istniejących procesów.

Chcesz usprawnić procesy produkcyjne w swojej firmie?

Skontaktuj się z ekspertem PROSPEO!

Cta

Zamów dedykowaną prezentację Modułu Produkcja

Optymalizacja produkcji z funkcjonalnościami Comarch ERP

Fi 4379735
Zarządzanie technologią produkcji. Ta funkcjonalność umożliwia definiowanie i zarządzanie procesami technologicznymi dla poszczególnych produktów. Możesz samodzielnie zdefiniować kolejne kroki produkcji, podać jakich narzędzi należy używać, określić parametry techniczne.
Career Path (1)
Zarządzanie magazynem. Comarch WMS wspiera produkcję w zarządzaniu stanami magazynowymi. Pomaga w zarządzaniu przyjęciami, wydawaniem i przemieszczaniem towarów, a także umożliwia optymalizację poziomów zapasów.
Money (13) 1
Planowanie produkcji. Narzędzia systemów ERP pozwalają na skuteczne planowanie produkcji i harmonogramowanie. Dają możliwość planowania od wskazanego terminu i na wskazany termin. Dzięki temu uniezależniasz czas operacji planowanych od ilości zasobów.
Contract
System realizacji produkcji (MES). Aplikacja, która umożliwia pracownikom realizację operacji produkcyjnych oraz ewidencję postępów wykonywanych czynności. Jest w pełni responsywna oraz intuicyjna. MES pozwala także gromadzić dane na temat jakości i wydajności oraz reagować na ewentualne odchylenia od planu produkcji.
Layer1
Kalkulacja i rozliczenia produkcji. To funkcjonalność, która daje możliwość szczegółowego rozliczania produkcji od strony księgowej. Pozwala na precyzyjne określenie technicznych oraz rzeczywistych kosztów produkcji. Wspiera również zarządzanie raportami i analizami związanymi z rentownością produkcji.
Event (1)
Wsparcie dla procesu wytwarzania. Oprogramowanie dla firm produkcyjnych oferuje wsparcie dla różnych procesów wytwarzania, takich jak produkcja na zamówienie, zarządzanie serią produkcji, produkcja seryjna, obsługa zwrotów surowców, rozliczenie zasobów, automatyczne wyliczenie kosztów.

Zarządzanie jakością produkcji – korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa

Poprawa jakości produktów

Optymalizacja produkcji z Comarch
umożliwia wprowadzenie ścisłej kontroli jakości produkcji między innymi poprzez ustawienie parametrów technicznych i technologicznych czy specyfikację standardów dla każdego produktu z osobna. Dzięki temu unikniesz błędów w produkcji i dostarczysz swoim klientom produkty zgodne z wysokimi standardami jakości.

Ścisła kontrola nad procesami produkcyjnymi

Systemy ERP dają możliwość monitorowania oraz kontroli procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że szybko i sprawnie jesteś w stanie wykryć pojawiające się problemy, zareagować na nie i wyeliminować ryzyko związane z obniżeniem jakości produkcji.

Optymalizacja zarządzania produkcją

Dzięki funkcjonalnościom systemów ERP możesz przeprowadzić szczegółową analizę danych produkcyjnych, wykreować trendy oraz wzorce produkcyjne, a także wygenerować raporty dotyczące jakości i wydajności produkcji. Oznacza to, że menedżerowie przedsiębiorstwa będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące optymalizacji zarządzania procesami produkcyjnymi.

Wsparcie obiegu dokumentów produkcyjnych

Funkcjonalności systemów Comarch dają pełne wsparcie dla obiegu dokumentów firmowych i produkcyjnych. Z łatwością przekażesz swoim kontrahentom i pracownikom znajdującym się w różnych lokalizacjach dokumenty zamówień, handlowe i magazynowe, a także obiekty projektowo-produkcyjne.

Wsparcie produkcji procesowej i dyskretnej

Aplikacja MES umożliwia między innymi śledzenie i monitorowanie kluczowych parametrów w procesie produkcyjnym, pozwala na definiowanie i zarządzanie recepturami oraz umożliwia analizę wydajności procesów produkcyjnych w produkcji procesowej. W produkcji dyskretnej pozwala na zarządzanie zleceniami produkcyjnymi, harmonogramami, przypisywaniem zasobów. Zbiera dane produkcyjne, co pozwala na pełną ewidencję procesu produkcyjnego, od chwili jego rozpoczęcia aż do zakończenia.

Poprawa satysfakcji klientów

Wdrożenie zarządzania jakością produkcji Comarch pozwala na dostarczanie produktów o wysokiej jakości. Dzięki temu znacząco zwiększysz satysfakcję swoich klientów i zbudujesz sieć lojalnych odbiorców swoich towarów.

Jak wdrożyć zarządzanie produkcją z produktami Comarch?

Wdrożenie zarządzania produkcją z Comarch wymaga zaangażowania i współpracy zespołu składającego się z pracowników Twojej firmy. Jest to bardzo istotne przy modelowaniu procesów produkcyjnych. Do realizacji tego działania najlepiej wybrać wsparcie doświadczonych specjalistów zewnętrznych, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą analizę danych, zaplanują i zrealizują wdrożenie właściwych rozwiązań oraz przeszkolą pracowników.

Skontaktuj się z PROSPEO, by kompleksowo zrealizować wdrożenie oprogramowania dla produkcji w swojej firmie!

Rectangle 190

Jak PROSPEO przeprowadzi wdrożenie produkcji w Twoim przedsiębiorstwie?

Współpraca pomiędzy PROSPEO a Twoim przedsiębiorstwem będzie przebiegała etapowo. Zaczniemy od analizy potrzeb firmy i przeprowadzimy Ciebie oraz wskazanych pracowników przez kolejne etapy wdrożenia. Zapewnimy im szkolenie i okażemy wsparcie powdrożeniowe.

1
Rozpoczniemy od analizy potrzeb, celów oraz planów przyszłościowych firmy. Określimy funkcje i procesy produkcyjne, które potrzebują wsparcia systemów ERP.
2
Zaproponujemy najlepsze rozwiązania związane z zarządzaniem produkcją. Przedstawimy przykładowe konfiguracje poszczególnych modułów i wspólnie wybierzemy te, które będą najbardziej dostosowane do potrzeb branży, w jakiej działasz.
3
Zdefiniujemy parametry techniczne, procesy wytwarzania, operacje produkcyjne, harmonogramy, ścieżki kontrolne i inne elementy związane z produkcją. Następnie wdrożymy wybrane moduły ERP i skonfigurujemy je zgodnie z wcześniej przyjętą strategią.
4
Przygotujemy i przeprowadzimy szkolenie dla pracowników, którzy będą korzystać z systemu Comarch. W razie potrzeby odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.
5
Przed pełnym wdrożeniem przeprowadzimy testy systemu, a następnie uruchomimy jego pełną wersję. Upewnimy się, że wszystko działa poprawnie i spełnia wymagania firmy.
6
Będziemy monitorować działanie oprogramowania dla produkcji, by czuwać nad płynnością funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.
Masz pytania dotyczące optymalizacji produkcji?
Potrzebujesz pomocy w automatyzacji działań w Twojej firmie?
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  3 lipca, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.5.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono ponad 60 nowości i ulepszeń.
  Czytaj dalej >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >