Systemy magazynowe Comarch – efektywne zarządzanie zapasami firmy

Group 36637
elipse

Comarch proponuje również oprogramowanie dla magazynu – Warehouse Management System (WMS). To zaawansowany system służący do kompleksowego zarządzania procesami w magazynie. Pozwala między innymi na ścisłe monitorowanie stanów magazynowych, obsługę różnych jednostek magazynowych, planowanie i optymalizację zapasów, zarządzanie dokumentami magazynowymi oraz kontrolę nad operacjami transportowymi.

System WMS Comarch jest zintegrowany z systemem Comarch ERP XL. Wiążą się z nim licencje Comarch WMS Zarządzanie do tworzenia struktury magazynu i generowania zleceń oraz Comarch WMS Magazynier jako program działający na kolektorach magazynierów.

Do kogo adresowany jest Comarch Warehouse Management System?

Oprogramowanie WMS jest przeznaczone dla różnych typów organizacji i przedsiębiorstw, które mają magazyny lub centra dystrybucyjne i potrzebują wygodnego, skutecznego oraz intuicyjnego narzędzia do zarządzania zasobami.

To doskonały wybór dla:

hurtowni oraz dystrybutorów,
produkcji i przetwórstwa,
magazynów online prowadzących sprzedaż detaliczną,
branży logistycznej i transportowej,
sektora przemysłowego,
branży farmaceutycznej i kosmetycznej,
branży spożywczej,
i wielu innych.

Nie wiesz, czy Comarch WMS sprawdzi się w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami, jeśli:

zdarzają się błędy w zarządzaniu zapasami stanów magazynowych,
pracownicy nie radzą sobie z optymalizacją przestrzeni magazynowej,
obecny system nie pozwala na dokładne śledzenie i lokalizację towarów,
nie masz dostępu do przejrzystych raportów i analiz,
nie możesz kontrolować terminów ważności swoich towarów w systemie,
obecne oprogramowanie magazynowe nie jest kompatybilne z innymi aplikacjami do zarządzania przedsiębiorstwem.

W każdym z tych przypadków pomożemy spersonalizować i wdrożyć Comarch WMS. Sprawdź nas!

Chcesz usprawnić procesy magazynowe w swojej firmie?

Skontaktuj się z ekspertem PROSPEO!

Cta

Zamów dedykowaną prezentację Comarch WMS

Rozwiązania dla magazynu Comarch

Fi 4379735
Comarch WMS pozwala na optymalizację procesów magazynowych, tj.: przyjmowanie, kompletacja zamówień, pakowanie, wysyłka oraz inwentaryzacja. Umożliwia to skrócenie czasu przetwarzania i wysyłki towarów w Twojej firmie. Optymalizacja magazynu pozwala także na zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie ryzyka błędów podczas zarządzania towarami.
Career Path (1)
Comarch WMS umożliwia precyzyjne zarządzanie stanami magazynowymi i zapasami. Dzięki temu rozwiązaniu możesz monitorować ilość towarów, generować raporty dotyczące stanów magazynowych, a nawet kontrolować braki lub nadwyżki produktów – Comarch WMS posiada moduł ostrzegający o nieprawidłowych stanach magazynowych.
Money (13) 1
Program wspiera automatyczne sortowanie i kierowanie towarów na odpowiednie miejsca w magazynie. Dzięki takim działaniom znacząco przyśpiesza procesy przyjmowania i wysyłki towarów w przedsiębiorstwie.
Contract
Oprogramowanie dla magazynu wspiera zarządzanie lokalizacjami towarów. Oznacza to, że z Comarch WMS wszyscy pracownicy Twojej firmy szybko i precyzyjnie określają lokalizację towarów w magazynie, nie tracąc czasu na przeszukiwanie kolejnych rzędów regałów.
Layer1
Ważnym rozwiązaniem Comarch WMS jest planowanie dostaw. To moduł programu, który pozwala na zarządzanie i optymalizację transportu towarów, zwiększając tym samym efektywność operacji logistycznych przedsiębiorstwa.
Event (1)
Comarch WMS pozwala na ścisłe monitorowanie operacji magazynowych i generowanie szczegółowych raportów dotyczących wydajności, zapasów, ilości zamówień i innych kluczowych wskaźników.

Korzyści ze stosowania oprogramowania dla magazynu Comarch

Korzyści z zarządzania magazynem z oprogramowaniem Comarch wynikają bezpośrednio z oferowanych przez twórców systemów rozwiązań. Te pozwalają na efektywną optymalizację, poprawę jakości obsługi klienta oraz precyzyjne lokowanie towarów.

Wśród innych korzyści automatyzacji magazynu z systemem Comarch ERP XL i Comarch ERP Optima zintegrowanych z obszarami magazynu wymienia się:

Automatyzacja procesów magazynowych

To rozwiązanie, które wspiera automatyzację takich procesów magazynowych, jak np.: sortowanie, kierowanie towarów czy generowanie etykiet. Dzięki temu umożliwia usprawnienie operacji w firmie oraz redukcję zadań manualnych.

Monitorowanie postępu realizacji

Oprogramowanie pozwala na ścisłe monitorowanie operacji magazynowych i generowanie szczegółowych raportów. Wykorzystując tę możliwość w swojej firmie, zyskasz podwójnie. Po pierwsze aplikacja WMS ułatwi analizę wydajności. Po drugie pomoże w podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

Wybór procesów i operacji magazynowych

Comarch WMS pozwala na wybór procesów i operacji, które możesz z łatwością dostosować do specyficznych wymagań swojej branży. Wśród nich między innymi przyjęcie i rozchód towarów, zmiana lokalizacji towarów, monitorowanie wskaźników magazynowych czy obsługa dostawców i klientów. Wszystkie operacje magazynowe możesz zintegrować z innymi modułami systemu ERP.

Weryfikacja towarów na podstawie kodu EAN

Program do zarządzania magazynem daje możliwość tworzenia i filtrowania listy towarów według wybranych przez użytkownika kryteriów (np. nazwa czy cecha produktu), a także weryfikacji towaru na podstawie sczytanego kodu EAN. Oba rozwiązania umożliwią szybsze zarządzanie towarami oraz przyspieszą wysyłkę do Twojego klienta.

Integracja magazynu

Comarch WMS pozwala na integrację z systemem Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Optima. To rozwiązanie umożliwia płynne przekazywanie danych dotyczących zamówień, dostaw, stanów magazynowych i innych informacji między różnymi modułami.

Stały dostęp do informacji

Dzięki takim funkcjonalnościom jak intuicyjny, personalizowany interfejs użytkownika, wskaźniki wydajności magazynu (KPI), raportowanie i analiza danych czy śledzenie historii transakcji Comarch WMS zapewnia Ci stały i łatwy dostęp do informacji magazynowych.

Jak wdrożyć system zarządzania magazynem w przedsiębiorstwie?

Comarch WMS to system do zarządzania magazynem wysokiego składowania. Jest kompatybilny z innymi aplikacjami w systemach ERP. Jego wdrożenie, a właściwie integracja, odbywa się na poziomie dokumentów magazynowych importowanych do aplikacji Comarch WMS. Realizacja zamówień odbywa się z kolei bezpośrednio w programie w oparciu o rozbudowaną strukturę magazynową, skonfigurowane algorytmy zarządzania, a także przypisywanie zamówień.

Jako autoryzowany partner Comarch pomożemy we wdrożeniu systemu kontroli dla magazynu w Twoim przedsiębiorstwie.

Rectangle 190

Jak realizujemy wdrożenie systemu ERP dla magazynu?

1
Przeprowadzimy analizę magazynu, która pomoże nam określić, jakie funkcje są potrzebne do sprawnego zarządzania towarem i jego wysyłką w Twojej firmie.
2
Wspólnie dokonamy wyboru oprogramowania, które jest niezbędne do prawidłowej obsługi przedsiębiorstwa. Zintegrujemy Comarch WMS z innymi aplikacjami, by maksymalnie ułatwić automatyzację procesów magazynowych.
3
Przeprowadzimy personalizację oprogramowania do zarządzania magazynem. Skonfigurujemy moduły, dostosujemy interfejsy, procesy oraz operacje, a nawet ustalimy kolejność kroków w realizacji procesów magazynowych. Dobierzemy też parametry usprawniające pracę oraz umożliwiające dostosowanie dostępu do operacji w zależności od uprawnień magazynierów.
4
Wdrożenie systemu do zarządzania magazynem przeprowadzimy stopniowo. Rozpoczniemy od wdrożenia niezbędnych funkcji, rozszerzając je o kolejne moduły i rozwiązania.
5
Przeprowadzimy testy wprowadzonych rozwiązań dla magazynu oraz przeszkolimy Twoich pracowników.
6
Uruchomimy system ERP dla magazynu, a następnie będziemy monitorować jego działanie i reagować w razie potrzeby. Udoskonalamy i optymalizujemy działanie oprogramowania za każdym razem, gdy tego potrzebujesz.
Masz pytania dotyczące zarządzania magazynem z Comarch?
Potrzebujesz pomocy w zoptymalizowaniu działań w Twojej firmie?
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  12 kwietnia, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.3.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono aktualizacje związane z przepisami i szereg nowych funkcjonalności.
  Czytaj dalej >