Usługi wdrożeniowe Comarch

Zakres usług wdrożeniowych obejmuje konsultacje, analizę biznesową, dostosowywanie i konfigurację systemu, a także szkolenia pracowników, testowanie oraz wsparcie techniczne po wdrożeniu. Istotną kwestią we wszystkich naszych działaniach jest duże doświadczenie w wielu branżach oraz kadra doświadczonych specjalistów, która modyfikuje funkcjonalności systemów ERP, dostosowując je do indywidualnych potrzeb każdej firmy.

Prospeo Comarch Partner Wdrozenia Erp Xl
elipse

Implementacja Comarch ERP w poszczególnych branżach

Ikona Branze Produkcja
Produkcja
Jedną z branż, w której najczęściej implementujemy systemy, jest branża produkcyjna. We wdrożeniach bazujemy na module Produkcja oprogramowania Comarch ERP XL oraz na własnych rozwiązaniach: Prospeo MESPoint i Prospeo Kontrola Jakości.
Ikona Sprzedaz Case Study 2
Dystrybucja
W branży dystrybucyjnej działają firmy zajmujące się dystrybucją towarów do sieci handlowych, hurtowni i sklepów. Ten sektor obsługuje moduł handlowy Comarch ERP XL oraz współdziałające produkty powiązane: Comarch B2B, Comarch WMS, Comarch EDI, Comarch BI Point. Ważnym elementem jest program Comarch Mobile, pozwalający na zarządzanie siecią handlowców terenowych.
Ikona Branze Uslugi
Usługi
Implementacja systemów ERP dla branży usługowej obejmuje przede wszystkim moduły: Handel, Zamówienia, Serwis, CRM i Projekty. W ramach świadczonych usług integrujemy Comarch ERP XL ze specjalistycznym oprogramowaniem wykorzystywanym przez firmy, zwłaszcza zewnętrznym CRM.
Ikona Branze Kosmetyczna
Kosmetyczna
Branża kosmetyczna charakteryzuje się produkcją procesową, dla której proponujemy moduły wspierające przygotowanie, planowanie, zarządzanie gospodarką materiałową, przyjęcie wyrobów gotowych i rozliczanie kosztów. W celu obsługi branży kosmetycznej proponujemy wdrożenie Modułu Handel-Sprzedaż z funkcjonalnością EDI do wysyłki faktur elektronicznych oraz moduł B2B umożliwiający odbiorcom składanie zamówień przez serwis internetowy. Istotnym wsparciem będzie również moduł magazynu wysokiego składowania (WMS) oraz Comarch Business Intelligence.
Ikona Branze Metalowa
Metalowa
Działalność firm z branży metalowej obejmuje zarówno produkcję, jak i dystrybucję. Do obsługi tej branży proponujemy wdrożenie modułu Produkcja, który dostarcza niezbędnych narzędzi w zakresie przygotowania i wyceny technologii projektu, zarządzania gospodarką materiałową, zaplanowania produkcji oraz jej realizacji i rozliczenia. Istotny element stanowi program Prospeo MESPoint umożliwiający m.in. ewidencję rzeczywistego czasu realizacji czynności na gniazdach produkcyjnych. Moduł Produkcja może być wsparty zaawansowanym programem do planowania produkcji oraz modułem Handel-Sprzedaż.
Ikona Branze Spozywcza
Spożywcza
W branży spożywczej najczęściej wdrażamy moduły: Produkcja, Handel-Sprzedaż, Zamówienia, Comarch WMS, Comarch B2B, Comarch BI Point i Comarch Mobile. Niekiedy wykorzystywany jest też Comarch POS do obsługi stacjonarnych oddziałów handlowych w modelu sprzedaży B2C. Ważnym elementem branży spożywczej jest szybka wymiana dużej liczby dokumentów firmy z sieciami handlowymi i innymi punktami odbioru towarów. Jest ona realizowana przez funkcjonalność Comarch EDI.

Metodyka wdrożeniowa systemów Comarch ERP

Metodyka wdrożeniowa systemów ERP jest złożonym procesem i wymaga czasu. Wybór odpowiedniej zależy od branży, w której działasz.

Jeśli jest taka potrzeba, usługi wdrożenia ERP przeprowadzimy w modelu kaskadowym (Waterfall). Jest to tradycyjna metoda, w której każdy etap projektu musi być ukończony, zanim rozpocznie się kolejny. Nadaje się on do projektów o dobrze zdefiniowanych i statycznych wymaganiach.
Dla firm, które wymagają dynamicznych zmian, najlepsze będą usługi wdrożeniowe oparte na metodzie Agile. Skupia się ona bowiem na elastyczności i dostarczaniu wartości klientowi w krótkich iteracjach.
Jedną z najpopularniejszych metod wdrożeniowych jest Scrum. Jej główną zaletą jest to, że skupia się na zespołowym podejściu do zarządzania projektem oraz sprawdza się w przedsiębiorstwach, w których podstawą działalności jest regularne dostarczanie nowych funkcjonalności i możliwość reagowania na zmieniające się potrzeby.
Jeśli chcesz zoptymalizować procesy biznesowe w swojej firmie, przeprowadzimy wdrożenie metodą Lean ERP. Pozwala ona na eliminowanie zbędnych procesów podczas wdrożenia systemu ERP.
Prospeo Comarch Partner Wdrozenia Erp Xl 2

Jak wygląda proces implementacji systemu ERP w firmie?

Jeżeli decydujesz się na wdrożenie systemów ERP w swojej firmie bez profesjonalnego wsparcia, proces implementacji może być realizowany w sposób chaotyczny, bez odpowiedniego nadzoru. Dlatego tak ważne jest, by powierzyć to zadanie profesjonalistom i wybrać PROSPEO, które ma doświadczenie oraz wiedzę z zakresu metodyki projektowej.

Etapy dostosowania ERP Comarch

1
Szczegółową analizę procesów biznesowych klienta oraz identyfikację obszarów do usprawnienia i optymalizacji.
2
Dostosowywanie oprogramowania Comarch ERP do indywidualnych potrzeb klienta wraz z konfiguracją wybranych modułów i niestandardowych rozwiązań, gdy jest to potrzebne.
3
Instalację oraz wdrożenie wybranego oprogramowania, w tym przeniesienie istniejących danych z poprzednich systemów do nowego ERP.
4
Integrację systemu z innymi aplikacjami używanymi w Twojej firmie.
5
Przeprowadzenie testów systemu w celu zapewnienia jego stabilności i zgodności z wymaganiami zawartymi w analizie.
6
Szkolenie personelu z wybranych modułów na podstawie autorskich materiałów powstałych w naszym Centrum Szkoleniowym PROSPEO.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług wdrożeniowych?
Potrzebujesz pomocy w zoptymalizowaniu działań w Twojej firmie?
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz