System ERP dla handlu Comarch – obszar stworzony dla wymagających przedsiębiorców

Prospeo Obszary Biznesowe Handel Comarch Erp
elipse

Oprogramowanie dla handlu to moduł wspierający sprzedaż oraz magazynowanie towarów. Jego dużą zaletą są rozbudowane funkcjonalności, umożliwiające pełną kontrolę procesów logistycznych.

Moduł Handel Comarch umożliwia między innymi zarządzanie zasobami w magazynie, wystawianie dokumentów handlowych i magazynowych, a także ułatwia zarządzanie sprzedażą detaliczną. Jest również przydatny do przeprowadzenia inwentaryzacji w firmie. Wystarczy wybrać odpowiednie aplikacje i skonfigurować je według potrzeb Twojego przedsiębiorstwa!

Kto może skorzystać z oprogramowania dla handlu?

Systemy ERP Comarch udostępniają kompleksowe wsparcie sprzedaży i procesów magazynowych dla:

sklepów stacjonarnych o różnej wielkości – małych sklepów detalicznych, super- i hipermarketów,
sieci sklepów detalicznych lub franczyzowych sieci handlowych,
firm prowadzących sprzedaż online oraz handel wielobranżowy,
hurtowni i dystrybutorów.

Moduł Handel to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa, jeśli do tej pory:

w Twojej firmie zdarzały się problemy z zarządzaniem stanami magazynowymi,
procesy związane z zamawianiem towarów, dostawami oraz kontrolą jakości produktów były chaotyczne,
procesy sprzedażowe – od przyjmowania zamówień do generowania faktur – były niejasne i przebiegały błędnie,
system, z którego korzystają pracownicy, uniemożliwiał dokładne monitorowanie finansów firmy, raportowanie i analizy finansowe,
nie masz wglądu do historii zakupów, informacji o preferencjach klientów i skuteczności działań marketingowych,
pracownicy mają problem z generowaniem dokumentów, obsługą zamówień i płatnościami.

Chcesz usprawnić procesy handlowe w swojej firmie?

Skontaktuj się z ekspertem PROSPEO!

Cta

Zamów dedykowaną prezentację Modułu Handel

Rozwiązania dla handlu Comarch – funkcjonalność aplikacji

Zarządzanie handlem z modułem Comarch pozwala na łatwą oraz intuicyjną obsługę procesu sprzedażowego w przedsiębiorstwie o każdej wielkości. Oprogramowanie posiada aż cztery moduły, ułatwiające zarządzanie handlem. Są to: Faktury, Handel z magazynem, moduł wspierający sprzedaż detaliczną oraz mobilna aplikacja służąca do przeprowadzania sprawnej inwentaryzacji.

Rozwiązania dostępne dla handlu to przede wszystkim:

Fi 4379735
Sprawne wystawianie faktur sprzedażowych i zakupowych połączone z fiskalizacją sprzedaży dla osób fizycznych, obsługą transakcji w złotówkach i walutach obcych oraz wystawianiem dokumentów korygujących.
Career Path (1)
Prowadzenie rejestru usług i kontrahentów dla jeszcze lepszego zarządzania towarami, wysyłką oraz zwrotami.
Money (13) 1
Obsługa zamówień i rezerwacji również z możliwością wydawania dokumentów Tax Free.
Contract
Wydania i rozchody wewnętrzne i zewnętrzne. Rozwiązania te zapewniają dokładne śledzenie stanów magazynowych, optymalizację przechowywania produktów oraz kontrolę dat ważności.
Layer1
Prowadzenie wielu magazynów jednocześnie, co znacznie ułatwia pracę sieciom handlowym lub dużym przedsiębiorstwom z magazynami w różnych lokalizacjach.
Event (1)
Bezpośrednia integracja z firmami kurierskimi dla usprawnienia transportu towarów i szybszej obsługi klientów.

Jakie korzyści oferuje Moduł Handel Comarch?

Moduł Handel Comarch oferuje zaawansowane funkcje umożliwiające automatyzację procesów magazynowych i sprzedażowych. Zapewnia kontrolę nad stanami magazynowymi, obsługę klientów, analizę sprzedaży oraz integrację z e-commerce. To wszechstronne narzędzie da wiele korzyści przedsiębiorstwu i znacznie przyspieszy jego działanie.

Automatyzacja procesów handlowych

Moduł pozwala na automatyzację wielu procesów ułatwiających obsługę zamówień, fakturowanie, płatności oraz zarządzanie magazynem. Daje możliwość obrotu towarami w oparciu o konkretne partie zróżnicowane pod względem wyborów użytkownika.

Kontrola stanów magazynowych

Oprogramowanie handlowe umożliwia rzeczywiste i dokładne śledzenie stanów magazynowych – w tym braków i nadwyżek – oraz zarządzanie datami ważności produktów. Moduł pozwala również na tym tworzenie i edycję kategorii, parametrów i atrybutów produktów.

Obsługa wielu lokalizacji i oddziałów

Moduł Handel umożliwia zarządzanie sprzedażą i magazynami w wielu lokalizacjach lub oddziałach firmy, co ułatwia zarządzanie siecią sprzedaży, skraca czas transportu pomiędzy departamentami firmy oraz ułatwia komunikację pracowników.

Integracja handlu z e-commerce

Rozwiązanie dla handlu Comarch pozwala na łatwe zintegrowanie z platformami e-commerce. Dzięki temu sprzedaż online w Twoim przedsiębiorstwie jest szybsza, skuteczniejsza i wolna od ludzkich błędów.

Przyspieszona inwentaryzacja

Platforma Handlowa Comarch posiada mobilną aplikację wspierającą sprawne przeprowadzenie inwentaryzacji sklepu lub magazynu. Daje możliwość tworzenia wielu arkuszy inwentaryzacyjnych, eksport danych oraz możliwość manualnego wprowadzania pozycji.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Moduł Handel to rozwiązanie elastyczne, które z łatwością dostosujesz do indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności handlowej Twojego przedsiębiorstwa. Oprogramowanie jest intuicyjne w obsłudze, zapewnia płynną współpracę z ekranami dotykowymi oraz czytnikami kodów kreskowych.

Jak wdrożyć moduł do automatyzacji handlu w przedsiębiorstwie?

Wdrożenie każdego modułu systemu ERP Comarch wymaga czasu i zwykle przebiega w kilku etapach. Począwszy od przeprowadzenia analizy, a skończywszy na rozwijaniu systemu i udoskonalaniu wybranych przez Ciebie rozwiązań.

Na pierwszy rzut oka procesy te są czasochłonne i mogą wydawać się trudne. Na szczęście o nic nie musisz się martwić. Specjaliści PROSPEO dokładnie wiedzą, co robić, by zapewnić Ci jak najlepszą obsługę. Z nami proces wdrażania oprogramowania handlowego przebiega sprawnie i skutecznie.

Rectangle 190

Jak zrealizujemy wdrożenie Modułu Handel w przedsiębiorstwie?

1
Przeprowadzimy analizę przedwdrożeniową, by dokładnie poznać potrzeby firmy oraz zobaczyć, jak do tej pory wyglądała organizacja procesów sprzedażowych.
2
Pomożemy wybrać odpowiednie oprogramowanie klasy ERP dostosowane do branży, w której działasz.
3
Przeprowadzimy migrację danych z poprzedniego systemu oraz zintegrujemy Moduł Handel z innymi wybranymi rozwiązaniami systemów ERP.
4
Stworzymy indywidualne funkcjonalności w oparciu o potrzeby pracowników. Skonfigurujemy je i połączymy. Spersonalizujemy interfejsy i dobierzemy odpowiednie narzędzia ułatwiające procesy sprzedażowe.
5
Wdrożymy Moduł Handel, rozpoczynając od najważniejszych jego funkcji. Z czasem zintegrujemy kolejne jego funkcjonalności, co pomoże jeszcze lepiej zoptymalizować działania przedsiębiorstwa.
6
Zapewnimy szkolenie dla wskazanych przez Ciebie użytkowników systemu oraz monitorowanie i serwis systemu ERP z Modułem Handlowym.
Masz pytania dotyczące Modułu Handel?
Potrzebujesz pomocy w zoptymalizowaniu działań w Twojej firmie?
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  3 lipca, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.5.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono ponad 60 nowości i ulepszeń.
  Czytaj dalej >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >