Wdrożenie Comarch ERP XL
w igus

Przekonaj się, jak Comarch ERP XL sprawdza się
w branży produkcyjno-handlowej o globalnym zasięgu
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Igus
Ellipse 5

WIEMY JAK sprawnie optymalizować złożone procesy
logistyczno-magazynowe

bg_rs

O firmie igus sp. z o.o.

Firma igus jest światowym liderem motion plastics w zakresie polimerowych rozwiązań w ruchu oraz wiodącym  producentem systemów e-prowadników i polimerowych łożysk ślizgowych. Te innowacyjne, bezsmarowe produkty obejmują systemy zasilania, wysoce elastyczne przewody, łożyska ślizgowe i liniowe, technologię śrub pociągowych, druk 3D, Ekonomiczną Automatyzację oraz inteligentne tworzywa sztuczne. Produkty te są wykorzystywane w około sześćdziesięciu branżach i w tysiącach zastosowań – wszędzie tam, gdzie coś się porusza.

Firma igus powstała w 1964 roku z siedzibą główną w Niemczech. Posiada swoje oddziały w ponad 80 krajach, w tym również w Polsce. Od ponad 26 lat igus prowadzi działalności na polskim rynku.

Ikona Branze Metalowa
Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży produktów z tworzyw sztucznych
Ikona Sprzedaz Case Study 2
W swojej ofercie posiada blisko 250 tysięcy produktów
Ikona Globus Case Study
Firma posiada 31 lokalizacji i 50 dystrybutorów na całym świecie
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Igus 1

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Tempo rozwoju firmy igus powodowało, że dotychczasowe rozwiązania nie były wystarczające, aby nadążyć za dynamicznymi zmianami. Analityka była utrudniona przez brak możliwości generowania spójnych raportów z różnych obszarów biznesowych, przez co nie było możliwości efektywnej analizy danych i wyciągania rzetelnych wniosków. Posiadane oprogramowanie nie wspierało planowania i realizacji produkcji. Praca odbywała się na arkuszach kalkulacyjnych. Wzrost ograniczała również zbyt duża ilość manualnej pracy, generowanie wielu osobnych plików excel, spowalniających codzienną pracę.

Czasochłonność codziennej pracy na oprogramowaniu od różnych producentów: Salesforce, Merlin, Sage Symfonia.
Brak dostępu do informacji dla wszystkich pracowników powodował wiele zapytań mailowych i telefonów do działu logistyki.
Opóźnienia wynikające z przepływu danych pomiędzy systemem handlowym i księgowym.
Ograniczone możliwości integracji z narzędziami zewnętrznymi, w szczególności z systemem Microsoft Dynamics AX igus GmbH w Niemczech.
Zamówienia towarów odbywały się za pomocą dwóch odrębnych narzędzi (Merlin i Sage Symfonia), żeby zdjąć towar i wysłać z magazynu polskiego.
Przy braku możliwości tworzenia zamówień zbiorczych, towar musiał być zamawiany osobno pod każde zlecenie, np. 100 zamówień produkcyjnych generowało 100 zleceń zakupu, które musiały się znaleźć w systemie.
Codzienną pracę magazynu utrudniał brak przypisanej lokalizacji do towaru. Magazynier musiał bazować na swoim doświadczeniu i pamięci. Wpływało to na zwiększenie długości czasu realizacji zleceń.
Zlecenia produkcyjne były tworzone na podstawie maili i plików CSV. Brakowało technologii produkcyjnej - lista komponentów była każdorazowo dodawana ręcznie do zamówienia. 

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP

Firmie igus zależało na implementacji oprogramowania o budowie modułowej, które będzie rozwijało się razem z przedsiębiorstwem i pozwalało na rozłożenie procesu wdrożenia na etapy związane z poszczególne obszarami jej działania. Firma zwracała także uwagę na elastyczność oprogramowania pod względem jego dostosowania do indywidualnych potrzeb i specyfiki branży. Wymagana była integracja  systemu z rozwiązaniami od innych producentów.

Kompleksowe wdrożenie systemu Comarch ERP XL wraz z autorskimi dodatkami programistycznymi realizuje firma PROSPEO. Współpraca z firmą igus rozpoczęła się od spotkania analitycznego w trzecim kwartale 2018 roku. Następnie powstała analiza przedwdrożeniowa, który została zaprezentowana w pierwszym kwartale 2019 roku. W tym też roku rozpoczęto przygotowanie do uruchomienia Comarch ERP XL wraz z pracą nad dodatkami programistycznymi, pozwalającymi na dostosowanie systemu do specyfiki branży tworzyw sztucznych. Firmie igus w pierwszej kolejności zależało na integracji obszarów: sprzedaż, księgowość i magazyn. Aktualnie trwają prace nad implementacją rozwiązań pozwalających na optymalizowanie i monitorowanie produkcji oraz kompleksowe zarządzanie gospodarką magazynową. Igus planuje wdrożenie rozwiązań Comarch ERP z obszaru, kadr, windykacji, business intelligence oraz integrację zamówień ze sklepu internetowego igus.pl z Comarch ERP XL.

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie igus pozwoliło na optymalizację, redukcję błędów oraz skrócenie czasu procesów logistyczno-magazynowych, dzięki stopniowej eliminacji pracy manualnej i dokumentów w formie papierowej. Umożliwiło sprawny przepływ informacji w jednym zintegrowanym systemie przede wszystkim z zakresu sprzedaży, księgowości czy gospodarki magazynowej. 

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Igus 3

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Ikona Analiza Case Study
Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie igus pozwoliło na optymalizację, redukcję błędów oraz skrócenie czasu procesów logistyczno-magazynowych, dzięki stopniowej eliminacji pracy manualnej i dokumentów w formie papierowej.
Ikonq Obszar Case Study
Zoptymalizowane zostały stany magazynowe i ograniczone odpady produkcyjne. Każdy towar po wdrożeniu oprogramowania zyskał przypisaną lokalizację, dzięki czemu skrócono czas realizacji zleceń.
Ikona Sprzedaz Case Study
Firma igus uzyskała zoptymalizowaną możliwość importu technologii produkcyjnej oraz szybkiego tworzenia zamówień sprzedaży, dzięki sprawnemu przepływowi danych w jednym systemie.

Wdrożenie Comarch ERP XL w liczbach

80%
wzrost szybkości przepływu informacji pomiędzy firmą igus a niemiecką centralą
50%
zwiększenie wskaźnika rotacji towaru i zmniejszenie kapitału ulokowanego w zapasie
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Igus Mateusz Jelinski

Okiem Klienta

„Odpowiadam za wdrożenie i rozwój systemu ERP po stronie firmy igus. Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma PROSPEO umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne. Dzięki czemu uzyskaliśmy rozwiązanie wspomagające stały rozwój wraz z automatyzacją niestandardowych procesów wewnątrzfirmowych, na których nam szczególnie zależało.”

Mateusz Jeliński
manager działu logistyki i obsługi klienta igus sp. z o.o

POZNAJ FIRMĘ IGUS

Wdrożone moduły Comarch ERP XL

Modelowanie Procesów, Reklamacje, Interfejs Programistyczny, Sprzedaż, Comarch WMS Magazynier, Comarch WMS Zarządzanie, Kompletacja, Księgowość, Comarch e-Sprawozdania, Zamówienia, Import, Produkcja.

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej