Wdrożenie Comarch ERP Optima
w KOTRANS - Marcin Kośla

Sprawdź, jak zrealizowaliśmy pełne wdrożenie pakietu mobilności w branży transportowej.
Uzyskało ono nagrodę Comarch Partner Roku 2022 za najlepsze w Polsce wdrożenie
Comarch ERP Optima!
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Kotrans
Ellipse 5

WIEMY JAK dostosować system ERP do specyfiki nowych przepisów dla branży transportowej

bg_rs

O firmie KOTRANS - Marcin Kośla

Firma Kośla Transport została założona przez Stanisława Koślę w 1975 roku. Od początku istnienia specjalizowała się w usługach transportu drogowego na terenie kraju. W 1996 roku do firmy dołączył Marcin Kośla i razem ze Stanisławem Koślą utworzyli rodzinną firmę Transport Samochodowy S i M Spółka Jawna. Utworzenie spółki wpłynęło na rozszerzenie działalności również o transport międzynarodowy, głównie do Rosji i Ukrainy. W 2005 roku do grupy kapitałowej dołączyła kolejna firma KOTRANS – Marcin Kośla.

Obecnie działalność firm z grupy obejmuje prawie całą Europę, a 25 nowoczesnych ciągników siodłowych wraz z naczepami oraz profesjonalny zespół kierowców z wieloletnim doświadczeniem, pozwala na świadczenie usług transportowych na najwyższym poziomie.

Ikona Kalendarz Case Study
Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży transportowej
Ikona Globus Case Study
Specjalizuje się w transporcie krajowym i międzynarodowym
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Kotrans 3

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Problemy, z jakimi borykała się firma KOTRANS – Marcin Kośla przed wdrożeniem systemu Comarch ERP Optima to dostosowanie aktualnego programu kadrowo-płacowego do obowiązujących przepisów, szczególnie dedykowanych dla branży transportowej w zakresie Pakietu Mobilności. Ówcześnie wykorzystywany program nie był do tych zmian przystosowany, a brak perspektyw na dostosowanie programu w przyszłości, wymusił na właścicielach firm konieczność implementacji  nowego rozwiązania dostosowanego do aktualnych potrzeb.

Dokumenty zgłoszeniowe związane z zarejestrowaniem i wyrejestrowaniem pracowników/ zleceniobiorców do/z ubezpieczeń firma przygotowywała w sposób ręczny.

Spore obciążenie czasowe stanowiło przygotowywanie deklaracji ZUS wraz z załącznikami.
Niemożność sprawnego rozliczania diet kierowców zgodnie z Pakietem Mobilności.
Utrudniony proces rozliczenia podatku dochodowego oraz składek kierowców międzynarodowych zgodnie z Pakietem Mobilności.

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP Optima

Firma KOTRANS – Marcin Kośla postawiła na wdrożenie systemu Comarch ERP Optima. Moduł Kadry i Płace Plus umożliwia sprawne rozliczanie kierowców, wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe, zgodnie z Ustawą z dnia 26 stycznia 2022 r. o transporcie drogowym oraz ustawą o czasie pracy kierowców.

Firma PROSPEO zaproponowała rozwiązanie, umożliwiające wyliczenie wynagrodzenia przy użyciu zaawansowanego algorytmu bez konieczności wprowadzania okresów oddelegowania. Wprowadzenie wartości diet i wynagrodzenia zagranicznego zrealizowane mogło być przez dedykowane atrybuty.

Po dokładnym rozpoznaniu potrzeb podczas analizy przedwdrożeniowej, firma PROSPEO zarekomendowała obsłużenie wartości diet i wynagrodzenia zagranicznego poprzez odpowiedni algorytm, co pozwoliło na sprawniejsze naliczanie wynagrodzenia dla kierowców.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Kotrans 2

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP Optima

Ikona Wskaznik Case Study
Wdrożenie programu Comarch ERP Optima umożliwiło automatyzację naliczania wynagrodzeń oraz przyspieszenie czasu naliczania pensji.
Ikona Sprzedaz Case Study
Uzyskano możliwość seryjnego wykonywania operacji kadrowo-płacowych dla wskazanych pracowników.
Ikona Dokument Case Study
Automatyczne generowanie dokumentów zgłoszeniowych do ZUS oraz miesięcznej deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA wraz z załącznikami.

Wdrożenie Comarch ERP Optima w liczbach

70%
wzrost szybkości naliczania pensji dla kierowców zgodnie z Pakietem Mobilności
60%
wzrost współczynnika szybkości rejestrowania zmian dotyczących zdarzeń kadrowo-płacowych

70%
wzrost szybkości przepływu informacji pracowniczych z systemu do Płatnika
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Optima Kotrans 1

Okiem Klienta

„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. Ten wymóg spełnił system Comarch ERP Optima, a we współpracy z firmą PROSPEO udało nam się bezproblemowo wdrożyć i dostosować system do naliczania wynagrodzeń oraz rozliczania pracy kierowców zgodnie ze specyfiką naszej branży. Dzięki dedykowanemu rozwiązaniu możemy skupić się na sprawach wymagających naszej uwagi.”

Krzysztof Sulima
KOTRANS – Marcin Kośla

Wdrożone moduły Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych, Płace i Kadry Plus, Kasa Bank Plus, IBARD.

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej