Wdrożenie Comarch ERP XL
w ESPES

Przeczytaj, jak zintegrowane rozwiązanie informatyczne
pomaga efektywnie zarządzać wszystkimi procesami firmowymi.
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Espes
Ellipse 5

WIEMY JAK modyfikować problematyczne i czasochłonne procesy
w zakresie logistyki magazynowej

bg_rs

O firmie ESPES Sp. z o.o.

Firma Espes specjalizuje się w realizacji systemów ścianek dla każdego rodzaju powierzchni open space. Jest producentem innowacyjnego systemu ścianek Pejzaż oraz dystrybutorem francuskich ścianek działowych. Siedziba firmy Espes znajduje się w podwarszawskich Michałowicach.

Firma realizuje swoje projekty na terenie całej Polski zarówno w biurach, bankach i salonach samochodowych, jak również w placówkach służby zdrowia. Produkty Espes bazują na sprawdzonych technologiach, pewnych materiałach oraz funkcjonalnych rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych.

Firma Espes przykłada ogromną wagę do wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Stworzona inicjatywa ESPES ZERO WASTE zakłada projektowanie i realizację ścianek tak, aby zredukować szklany odpad praktycznie do zera.

Ikona Kalendarz Case Study
Od 1997 roku tworzy wyjątkowe wnętrza biurowe, stosując niestandardowe rozwiązania połączone z nowoczesnym designem
Ikona Jakosc Case Study
Wyróżnia się najwyższą jakością i precyzją wykończenia ofertowych produktów
Ikona Zaklad Case Study
Posiada zakład obróbki szkła z nowoczesnym parkiem maszyn o powierzchni 500 m2
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Espes 1

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Firma Espes przed implementacją systemu korzystała z kilku oddzielnych rozwiązań informatycznych, które utrudniały sprawną komunikację między działami i ograniczały szybki przepływ informacji. Procesy firmowe były realizowane za pomocą arkuszy Excel, obejmując zarówno obsługę zamówień, ofertowanie, jak również sprzedaż czy realizację zamówień. Firmie zależało na wdrożeniu oprogramowania klasy ERP, które pozwoli na uporządkowanie wszystkich procesów i ich sprawne realizowanie w jednym systemie.

Potrzeba wdrożenia oprogramowania wspierającego dynamiczny rozwój firmy, dzięki dostępowi do raportów/analiz, optymalizacji procesów i redukcji ilości odpadów produkcyjnych.
Niemożność uzyskania bieżących informacji o stanach magazynowych oraz ewidencjonowania materiałów produkcyjnych i wyrobów gotowych.
Brak możliwości weryfikacji etapów realizacji zamówienia i kontrolowania płatności kontrahentów w jednym narzędziu.
Niezbędna automatyzacja w zakresie prowadzenia gospodarki magazynowej.

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP

Wdrożenie systemu klasy ERP w firmie Espes zrealizowała firma PROSPEO. Współpracę rozpoczęto w lipcu 2020 roku od przeprowadzenia analizy przedwdrożeniowej, zawierającej niezbędne wymagania firmy Espes dotyczące funkcjonalności nowego oprogramowania. W październiku 2020 roku zostało uruchomione wdrożenie Comarch ERP XL wraz ze wskazanymi w analizie modułami. Jednocześnie z implementacją systemu pracownicy firmy Espes odbywali szkolenia z obsługi systemu w zakresie: administracji, logistyki, księgowości, produkcji i serwisu. Pracę na skonfigurowanym systemie firma Espes rozpoczęła w styczniu 2021 roku.

Wdrożenie oprogramowania Comarch ERP XL obejmowało: automatyzację i optymalizację procesów produkcyjnych, logistycznych, magazynowych, sprzedażowych oraz księgowych.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Espes 3

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Ikona Analiza Case Study
System Comarch ERP XL pozwolił firmie Espes na sprawowanie kontroli nad wszystkimi obszarami prowadzonej działalności, generowanie oraz wgląd do analiz biznesowych, a także sprawną współpracę z kooperantami.
Ikonq Obszar Case Study
Firma uzyskała dostęp do bieżącej informacji o stanach magazynowych, możliwość zarządzania lokacjami materiałów i produktów oraz sprawowania kontroli nad gospodarką magazynową. Zoptymalizowana została kontrola procesu produkcyjnego oraz ilości odpadów szklanych.
Ikona Sprzedaz Case Study
Dzięki wdrożeniu Comarch ERP XL usprawniony został proces ewidencjonowania etapów sprzedaży od fazy ofertowania poprzez realizację aż do rozliczenia zamówienia. Uzyskano dostęp do centralnej kartoteki kontrahentów wraz z możliwością szybkiej kontroli zaległości płatniczych.

Wdrożenie Comarch ERP XL w liczbach

75%
wzrost współczynnika rejestracji zdarzeń handlowych i kontroli płatności kontrahentów
58%
wzrost dostępności do bieżących informacji o stanach magazynowych
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Espes 2

Okiem Klienta

„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych, a tym samym pozwoliło nam na skalowanie prowadzonych działań handlowych i skuteczne podejmowanie strategicznych decyzji dla naszej firmy. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma PROSPEO.”

Marcin Lorych
Prezes Espes Sp. z o.o.

Wdrożone moduły Comarch ERP XL

Administracja, Sprzedaż, Import, Zamówienia, Produkcja, CRM, Księgowość, Środki Trwałe, Comarch WMS Magazynier, Płace i Kadry, PPK Standard Plus, Modelowanie procesów, Comarch e-Sprawozdania, OCR Start Plus.

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej