Oprogramowanie Business Intelligence – wsparcie decyzji biznesowych

Group 36637
elipse

Business Intelligence (BI) to analityka biznesowa, której celem jest wsparcie procesu podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach z każdej branży. Pozwala na bardziej efektywne planowanie oraz zarządzanie, a także zapewnia ciągły wgląd w bieżącą sytuację firmy, co z kolei pomoże Ci reagować w najbardziej strategicznych momentach.

Moduł Analizy BI zapewnia dostęp do raportów przygotowanych przez różnych specjalistów Comarch. Oznacza to, że wdrażając oprogramowanie Business Intelligence, otrzymujesz wygodę korzystania z narzędzi do raportowania i analizowania: sprzedaży, zakupów, płatności, księgowości, magazynów, produkcji, energetyki, bankowości i wielu, wielu innych działalności.

Dla jakiej branży Comarch BI?

Rodzaje branż, w których Comarch BI może być zastosowany, jest bardzo szeroka i obejmuje wiele sektorów gospodarki. Przykładowe obszary wspierane przez Moduł Business Intelligence systemów ERP Comarch:

Rozwiązanie dedykowane jest dla:

finanse i ubezpieczenia – analiza portfela klientów, zarządzanie ryzykiem, prognozowanie trendów rynkowych czy tworzenie raportów z wyników finansowych,
handel hurtowy i sprzedaż detaliczna – analiza sprzedaży, monitorowanie zapasów, segmentacja klientów, tworzenie analiz sezonowych i trendów zakupowych,
produkcja – monitorowanie efektywności procesów produkcyjnych, analiza jakości produktów, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz optymalizacja zapasów,
farmacja – analiza wyników badań klinicznych i trendów w dziedzinie zdrowia,
telekomunikacja – analiza zachowań abonentów, zarządzenie siecią prognozowanie obciążenia infrastruktury oraz monitorowanie jakości usług,
transport i logistyka – monitorowanie tras transportowych, analiza efektywności floty pojazdów, optymalizacja tras oraz zarządzania dostawami
energetyka – analiza zużycia energii, monitorowanie efektywności energetycznej, prognozowanie popytu oraz zarządzanie sieciami dystrybucji.

Chcesz zautomatyzować procesy biznesowe w swojej firmie?

MY WIEMY JAK!

Cta

Skontaktuj się z nami i poproś o wdrożenie oprogramowania Modułu Analizy BI

Analityka biznesowa dla Twojego przedsiębiorstwa – kiedy warto zamówić wdrożenie?

Rozwiązania BI dla systemów ERP to przede wszystkim rzetelna analiza biznesu, która pozwala na jego ciągły i efektywny rozwój. Wprowadź je w swoim przedsiębiorstwie, jeśli:

Rozwiązania BI dla systemów ERP to przede wszystkim rzetelna analiza biznesu, która pozwala na jego ciągły i efektywny rozwój. Wprowadź je w swoim przedsiębiorstwie, jeśli:

zbierasz coraz więcej danych z różnych źródeł i brakuje Ci skutecznego narzędzia do ich przetwarzania, analizy i wyciągania wartościowych wniosków,
firma boryka się z problemami związanych z ręcznym zbieraniem i analizowaniem danych,
zauważasz pilną potrzebę decyzji opartych o szczegółową analizę i raporty,
potrzebujesz szybkiego dostępu do dokładnych informacji do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych,
przedsiębiorstwo boryka się z trudnościami w zdefiniowaniu celów biznesowych,
planujesz rozwój firmy i potrzebujesz stale monitorować postępu, identyfikować nowe możliwości oraz optymalizować działania,
działasz w branży, która ma dużą konkurencję i potrzebujesz skutecznych narzędzi do analizy rynku, trendów i zachowań klientów,
potrzebujesz zoptymalizować procesy, czyli zidentyfikować obszary, w których procesy firmowe należy poprawić,
chcesz lepiej zrozumieć preferencje i zachowania swoich klientów,
prowadzisz firmę o złożonej strukturze działalności i wielu oddziałach czy dziedzinach.

Dedykowany system Business Intelligence dla Twojego przedsiębiorstwa – rozwiązania, które oferuje Moduł

System Business Intelligence oferuje szeroki zakres narzędzi, które mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb i wymagań różnych branż i firm. Każde z tych rozwiązań ma na celu umożliwienie firmom lepszej analizy danych, podejmowania lepszych, bardziej efektywnych oraz innowacyjnych decyzji, a w konsekwencji osiągnięcie najlepszych wyników biznesowych.

Rectangle 190

Narzędzia Modułu BI to między innymi:

1
Comarch BI Mobile dający dostęp do analiz i raportów biznesowych na urządzeniach mobilnych.
2
Comarch BI Dashboards służy do tworzenia interaktywnych dashboardów prezentujących kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) i inne wizualne informacje.
3
Comarch BI Data Integration to rozwiązanie do integracji danych. Umożliwia przetwarzanie i konsolidację informacji z różnych źródeł, a następnie tworzenie spójnych zbiorów danych.
4
Comarch BI Performance Management służy do zarządzania wydajnością. Pozwala na śledzenie postępów w realizacji celów biznesowych.
5
Comarch BI Advanced Analytics to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do analizy biznesowej. Umożliwia modelowanie prognostyczne, analizę zaawansowaną i przewidywanie trendów na podstawie danych historycznych.
6
Comarch BI Reporting służy do generowania różnorodnych raportów biznesowych oraz na tworzenie atrakcyjnych wizualnie raportów z różnymi typami danych.

Business Intelligence Comarch jak działa? Jakie korzyści za sobą niesie?

System Comarch BI pozwala na gromadzenie danych z różnych źródeł wewnątrz i na zewnątrz firmy, takich jak systemy ERP, CRM, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, pliki tekstowe i inne. Dzięki temu możliwe jest centralne zarządzanie danymi, które eliminuje potrzebę ręcznego zbierania informacji z wielu miejsc. A to tylko jedna z wielu korzyści wdrożenia oprogramowania do analiz biznesowych w Twojej firmie!

Ciągły dostęp do danych firmy

Moduł BI dostarcza rzetelnych, szybkich i aktualnych informacji o wielu aspektach działalności Twojego przedsiębiorstwa. Procesuje dane w chmurze obliczeniowej, dzięki czemu zapewnia bieżący dostęp do raportów.

Przejrzyste graficzne raporty

Narzędzia Business Intelligence zostały tak zaprojektowane, by dać Ci przejrzyste raporty. System pozwala na tworzenie różnych rodzajów wykresów, map, grafik i innych elementów wizualnych, które ułatwiają zrozumienie i interpretację danych.

Lepsze zrozumienie klientów

Analiza danych pozwala na lepsze zrozumienie preferencji i zachowań klientów oraz identyfikację obszarów, w których można poprawić efektywność procesów. To z kolei prowadzi do lepszej obsługi klientów.

Dzielenie się raportami z innymi użytkownikami

Moduł do zarządzania analizą biznesu daje możliwość określenia, którzy użytkownicy będą mieli dostęp do raportów. To Ty zdecydujesz, komu chcesz powierzyć informacje zawarte w raportach z analiz biznesowych.

Sprawniejsze podejmowanie decyzji

Dostęp do dokładnych, aktualnych danych pozwala na podejmowanie lepiej uargumentowanych decyzji biznesowych.

Minimalizacja kosztów i maksymalizacja zysków

Wykorzystanie danych do identyfikowania trendów rynkowych i nowych możliwości pomoże zwiększyć konkurencyjności firmy przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków.

Dowiedz się więcej o Comarch BI

Rectangle 188

Analityka biznesowa. Jak ją wdrożyć w przedsiębiorstwie?

Wdrożenie analityki biznesowej w przedsiębiorstwie nie jest procesem, który możesz przeprowadzić bez odpowiedniego przygotowania.

Podejmij świadomą decyzję i skontaktuj się z PROSPEO, by przeprowadzić profesjonalne wdrożenie analityki biznesu w swoim przedsiębiorstwie!

Wdrożenie Modułu BI w Twojej firmie z PROSPEO – zobacz, jak to zrobimy!  

Współpracę zaczniemy od analizy potrzeb i celów. Chcemy dobrze zrozumieć specyfikę pracy Twojego biznesu, by móc wskazać, jak BI pomoże w jego rozwoju.

Następnie:

Rozpoczniemy od stworzenia architektury danych. Zbierzemy je ze wszystkich dostępnych źródeł. Przekształcimy, przefiltrujemy i zintegrujemy tak, by wygodnie je eksportować na późniejszych etapach wdrożenia.
Stworzymy schematy raportów i analiz, które będziesz wykorzystywać w codziennej pracy. Opracujemy raporty, wykresy, dashboardy i przygotujemy wskaźniki KPI tak, by były jak najbardziej czytelne dla Twoich pracowników.
Przetestujemy rozwiązania analityczne, aby upewnić się, że generują dokładne wyniki i są zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
Przeprowadzimy szkolenie dla pracowników, którzy będą korzystać z narzędzi analitycznych. Pomożemy im zrozumieć, jak interpretować dane z wykresów i raportów oraz jak wykorzystywać je do podejmowania decyzji biznesowych.
Po wdrożeniu analityki biznesowej będziemy stale monitorować efektywność pracy Modułu BI, by upewnić się, że wszystko dobrze działa. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów usuniemy usterki w możliwie najkrótszym czasie.

Zamów Moduł BI Comarch

Masz pytania dotyczące Modułu do analizy biznesowej Comarch? Potrzebujesz pomocy w zoptymalizowaniu działań w Twojej firmie?
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej


  Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

  Zobacz wszystkie aktualności >
  14 maja, 2024

  Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

  Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  8 maja, 2024

  Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

  Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
  Czytaj dalej >
  12 kwietnia, 2024

  Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.3.1

  W najnowszej wersji systemu wprowadzono aktualizacje związane z przepisami i szereg nowych funkcjonalności.
  Czytaj dalej >