Żegnamy Prezesa Comarch Prof. Janusza Filipiaka

Żegnamy Prezesa Comarch Prof. Janusza Filipiaka

17 grudnia 2023 r. Comarch poinformował o śmierci Prof. Janusza Filipiaka. Współzałożyciela polskiego giganta branży IT, wybitnego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej, jednego z głównych akcjonariuszy Comarch i wieloletniego Prezesa Zarządu Spółki, który odszedł w wieku 71 lat.

„Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego” – piszą w oświadczeniu najbliżsi współpracownicy prezesa Filipiaka.

Profesor Janusz Filipiak urodził się 3 sierpnia 1952 roku w Bydgoszczy. Jego biografia była dynamiczna, a sam profesor czynnie uczestniczył w rozwoju telekomunikacji i teleinformatyki zdobywając doświadczenie w różnych częściach świata. Był między innymi konsultantem naukowym France Telecom oraz pełnił funkcję dyrektora pełnomocnego Teletraffic Research Centre na Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii, a także prowadził projekty badawcze w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W 1991 r. otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta Lecha Wałęsy, a dwa lata później w 1993 r. wraz z żoną Elżbietą założył Comarch – firmę, która zajmuje się dostawą rozwiązań informatycznych dla biznesu. Obecnie wielkie dzieło państwa Filipiaków realizuje umowy na usługi informatyczne i sprzedaż oprogramowania dedykowanego różnym branżom w 70 krajach na świecie.

Prezes Comarchu był też wielkim miłośnikiem piłki nożnej. Zauroczony historią Cracovii, związał się z klubem i od 2004 r. pełnił funkcję prezesa zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia.

Żegnamy profesora Janusza Filipiaka, pamiętając jednocześnie, że jego dziedzictwo zostanie z nami na zawsze, a pamięć o nim będzie inspiracją do kontynuowania jego wielkiego dzieła.

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Zobacz wszystkie aktualności >
14 maja, 2024

Przejrzysta produkcja dzięki traceability i kontroli jakości

Dowiedz się, jakie korzyści odniesie firma produkcyjna ze szczegółowego śledzenia historii procesów produkcyjnych.
Czytaj dalej >
8 maja, 2024

Comarch ERP Enterprise: otwarty system dla dużej firmy

Comarch ERP Enterprise to elastyczny system dostosowany do specyficznych wymagań dużych firm handlowych i produkcyjnych.
Czytaj dalej >
12 kwietnia, 2024

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.3.1

W najnowszej wersji systemu wprowadzono aktualizacje związane z przepisami i szereg nowych funkcjonalności.
Czytaj dalej >