Żegnamy Prezesa Comarch Prof. Janusza Filipiaka

Żegnamy Prezesa Comarch Prof. Janusza Filipiaka

17 grudnia 2023 r. Comarch poinformował o śmierci Prof. Janusza Filipiaka. Współzałożyciela polskiego giganta branży IT, wybitnego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej, jednego z głównych akcjonariuszy Comarch i wieloletniego Prezesa Zarządu Spółki, który odszedł w wieku 71 lat.

„Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego” – piszą w oświadczeniu najbliżsi współpracownicy prezesa Filipiaka.

Profesor Janusz Filipiak urodził się 3 sierpnia 1952 roku w Bydgoszczy. Jego biografia była dynamiczna, a sam profesor czynnie uczestniczył w rozwoju telekomunikacji i teleinformatyki zdobywając doświadczenie w różnych częściach świata. Był między innymi konsultantem naukowym France Telecom oraz pełnił funkcję dyrektora pełnomocnego Teletraffic Research Centre na Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii, a także prowadził projekty badawcze w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W 1991 r. otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta Lecha Wałęsy, a dwa lata później w 1993 r. wraz z żoną Elżbietą założył Comarch – firmę, która zajmuje się dostawą rozwiązań informatycznych dla biznesu. Obecnie wielkie dzieło państwa Filipiaków realizuje umowy na usługi informatyczne i sprzedaż oprogramowania dedykowanego różnym branżom w 70 krajach na świecie.

Prezes Comarchu był też wielkim miłośnikiem piłki nożnej. Zauroczony historią Cracovii, związał się z klubem i od 2004 r. pełnił funkcję prezesa zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia.

Żegnamy profesora Janusza Filipiaka, pamiętając jednocześnie, że jego dziedzictwo zostanie z nami na zawsze, a pamięć o nim będzie inspiracją do kontynuowania jego wielkiego dzieła.

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Zobacz wszystkie aktualności >
29 stycznia, 2024

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.2.1

Comarch ERP Optima 2024.2.1 umożliwia generowanie deklaracji PIT-37(30) oraz CIT-10Z(5) na formularzach obowiązujących za rok 2023.
Czytaj dalej >
26 stycznia, 2024

Webinar: Rejestracja czasu pracy w Twoim telefonie

Poznaj nowoczesną aplikację, która pozwala rejestrować czas pracy, urlopy i delegacje.
Czytaj dalej >
29 grudnia, 2023

Nowa wersja Comarch ERP XL 2024.0 już dostępna!

Comarch ERP XL 2024.0 to ponad 200 nowych funkcjonalności. Sprawdź!
Czytaj dalej >