Wdrożenie Comarch ERP XL
w FLOSLEK

Dowiedz się, jak zintegrowane oprogramowanie przyczyniło się
do usprawnienia zarządzania produkcją, handlem i księgowością.
POZNAJ EFEKTY WDROŻENIA
Prospeo Nagrody 09 2023
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Floslek
Ellipse 5

WIEMY JAK wdrażać zintegrowane oprogramowanie
do zarządzania produkcją w branży kosmetycznej

bg_rs

O firmie FLOSLEK

Firma Floslek produkuje kosmetyki pod marką FLOSLEK. Zajmuje się także ich sprzedażą i dystrybucją w kraju i na rynkach zagranicznych. Tworzy nowoczesne i bezpieczne kosmetyki, których receptury są oparte na bazie naturalnych surowców.

W laboratorium badawczo – rozwojowym Floslek, pod okiem wykwalifikowanych technologów, chemików i kosmetologów, powstają receptury produktów przeznaczonych do codziennego użytku.

Jakość i bezpieczeństwo kosmetyków potwierdzają badania dermatologiczne i aplikacyjne wykonywane przez niezależne, wyspecjalizowane jednostki badawcze oraz satysfakcja milionów klientów. Kosmetyki i dermokosmetyki Laboratorium Kosmetycznego Floslek zyskują coraz większe uznanie w wielu krajach.

Ikona Kalendarz Case Study
Od 25 lat pomaga osobom o delikatnej i wrażliwej skórze w osiąganiu zdrowego i pięknego wyglądu
Ikona Jakosc Case Study
Firma Floslek tworzy również specjalistyczne preparaty stanowiące uzupełnienie terapii stosowanych przez lekarzy dermatologów
Ikona Globus Case Study
Działalność eksportowa firmy obejmuje ponad 50 rynków na całym świecie
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Floslek 1

Sytuacja biznesowa przed wprowadzeniem systemu

Firma Floslek opierała swoją działalność o system informatyczny oparty na trzech niezintegrowanych produktach: Enova, Kamsoft i Emigo, przez co brakowało spójnej informacji handlowej, magazynowej i finansowej. Każda informacja dostępna była z dużym opóźnieniem. Ewidencja produkcji prowadzona była na dokumentach papierowych i arkuszach Excel. Firma nie posiadała dostępu do informacji z hali produkcyjnej, co powodowało niemożność rozliczania produkcji w czasie rzeczywistym.

Niemożność sprawowania kontroli nad procesami produkcyjnymi.
Brak wsparcia przy rozchodowaniu surowców na hali produkcyjnej.

Duża liczba reklamacji wyrobów gotowych spowodowana błędami przy wysyłce.

Brak narzędzi analitycznych umożliwiających m.in. przeliczanie wskaźników produkcyjnych.

Wdrożenie rozwiązań Comarch ERP

Laboratorium Kosmetycznemu Floslek zależało na posiadaniu zintegrowanego oprogramowania, które obejmie wszystkie procesy wewnątrzfirmowe, aby mieć stały wgląd do danych w czasie rzeczywistym ze wszystkich obszarów prowadzonej działalności. Podczas spotkań z firmą PROSPEO zostały zaprezentowane możliwości i funkcjonalności Comarch ERP XL, które pozwoliły firmie Floslek na rezygnację z programów od różnych dostawców i rozpoczęcie wdrożenia kompleksowego systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Wdrożenie Comarch ERP XL przez firmę PROSPEO obejmowało trzy główne obszary: produkcję, handel i księgowość.

Celem wdrożenia Comarch ERP XL w firmie Floslek było uzyskanie bieżącej informacji o stanach magazynowych materiałów do produkcji i ich zapasie oraz sprawowanie optymalnej kontroli nad procesem produkcyjnym z ustaleniem kosztów.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Floslek 3

Korzyści z wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Integracja wszystkich obszarów w jednym systemie Comarch ERP XL. Firma Floslek uzyskała szybki dostęp do spójnej informacji, co umożliwiło generowanie raportów i zestawień analitycznych.
Ikona Dokument Case Study
Nastąpiło skrócenie czasu przekazywania informacji pomiędzy działami. Wyeliminowano dokumentację w formie papierowej oraz ograniczono prowadzenie dokumentacji poza systemem, np. w postaci arkuszy Excel.
Ikona Jakosc Case Study 2
Poprawa jakości produktu, dzięki ograniczeniu błędów przy kompletacji surowców.
Ikona Wskaznik Case Study
Ułatwiono i umożliwiono proces przeliczania wskaźników analitycznych dla produkcji.
Ikona Case Study Wskaznik
Urealniono rzeczywiste stany magazynowe i zmniejszono różnice inwentaryzacyjne, dzięki weryfikacji ilości pobieranych surowców i przyjmowanych produktów.
Ikona Lupa Case Study
Ograniczenie liczby błędów związanych z kompletowaniem właściwych surowców i partii.

Wdrożenie Comarch ERP XL w liczbach

95%
redukcja liczby zwrotów paczek od klientów, dzięki poprawie jakości kompletowanych wysyłek
60%
przyspieszenie dostępu do informacji wraz z wdrożeniem programu Comarch DMS
Prospeo Wdrozenie Comarch Erp Xl Floslek 2

Okiem Klienta

„Aby zarządzać produkcją trzeba mieć szybki dostęp do wiarygodnych informacji, a to stało się możliwe dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP XL.”

Rafał Żyliński
Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK

Wdrożone moduły Comarch ERP XL

DMS, WMS Magazynier i WMS Zarządzanie, Księgowość, Moduł Dostępowy, Zamówienia, Środki Trwałe, Sprzedaż i Reklamacje, Produkcja, Interfejs Programistyczny, ECOD, Kasa/Bank, Płace i Kadry, Zamówienia, HRM.

Dołącz do grona naszych Klientów

Inco Logo Prospeo
„Wraz z wdrożeniem Comarch DMS zyskaliśmy dostęp do bieżących informacji z różnych obszarów działalności GRUPY INCO S.A. Z pomocą firmy PROSPEO zostały zaimplementowane najważniejsze obiegi dokumentów i informacji z perspektywy specyfiki naszej branży.”
link
Orientana Logo Klienci Prospeo
"Wdrożenie nowego oprogramowania to złożony proces, który wymaga czasu i wielu integracji . Przez ten niekiedy trudny i kompleksowy proces przeprowadziła nas firma Prospeo, wspierając nas na każdym etapie, dzięki rozumieniu naszych potrzeb z zakresu e-commerce."
link
Rodowita Logo
„Comarch DMS zapewnia kontrolę i ochronę aktywów firmy, optymalizuje koszty i ogranicza straty zasobów oraz wydajnie optymalizuje procesy w firmie. Realizuje to dzięki procesowi akceptacji w trybie online i integracji z pocztą Outlook, co zmniejsza koszty akceptacji.”
link
Indavo Logo Klienci Prospeo
"Comarch Mobile Sprzedaż zrewolucjonizował sposób pracy naszych przedstawicieli handlowych. Chciałabym podkreślić profesjonalizm i wsparcie ze strony zespołu Prospeo w trakcie konfiguracji oprogramowania, a zwłaszcza wysoką jakość obsługi powdrożeniowej."
link
Bripox Logo
"Nowe oprogramowanie umożliwiło firmie BRIPOX mocny wzrost efektywności i dużo lepsze alokowanie zasobów. Zarządzanie kluczowymi klientami, zarządzanie terytoriami i zarządzanie szansami stało się o wiele bardziej przejrzyste i zakończone sukcesami."
link
Opinia2
"Rozwiązania zastosowane w NOBLE HEALTH, firma PROSPEO fachowo wdrożyła również w naszej nowej spółce o podobnym profilu działania, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty realizacji i uzyskać tą samą funkcjonalność systemu Comarch ERP XL.”
link
Kosla Logo
„Przy wyborze systemu do zarządzania firmą stawialiśmy główny nacisk na jego zgodność z aktualnymi przepisami i jak najszybszą jego implementację w naszej firmie. We współpracy z firmą PROSPEO udało nam się dostosować system do specyfiki naszej branży."
link
Igus Logo
„Naszym głównym założeniem było posiadanie systemu szytego na miarę. Wybraliśmy Comarch ERP XL, który firma Prospeo umiejętnie dostosowała do naszych wymagań, tworząc autorskie rozwiązania programistyczne, automatyzujące niestandardowe procesy."
link
Fergie Gride Logo
„Dzięki wdrożeniu przez firmę PROSPEO systemu Comarch ERP Optima dla Podmiotów Powiązanych zyskaliśmy bezpieczeństwo przechowywania dokumentów, jak również dostęp do spójnej bazy, gromadzącej dane ze wszystkich obszarów działalności."
link
1240 Design Logo
„Prowadzimy wielokanałowe działania biznesowe, dlatego zależało nam na wybraniu oprogramowania, które będzie dotrzymywało nam kroku i będzie pozwalało na integrację z innymi narzędziami. Wybraliśmy oprogramowanie renomowanego producenta."
link
Xfincostallogo.png.pagespeed.ic.2fisb8yhpj
„Dzięki firmie Prospeo niemalże z dnia na dzień mogliśmy rozpocząć pracę na nowym programie Comarch ERP Optima. Nieocenioną zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu realizacji procesów księgowych oraz zmniejszenie liczby specjalistów w nie zaangażowanych."
link
Laboratorium Dermapharm
„Możemy polecić Prospeo jako rzetelną firmę, która wywiązuje się ze swoich obietnic. Wdrożenie przebiegało sprawnie, w ustalonym terminie i w granicach założonego budżetu, zaś konsultanci firmy Prospeo wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem potrzeb.”
link
Logo Espes
„Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego wybraliśmy oprogramowanie Comarch ERP XL, które umożliwiło nam wgląd do aktualnych danych i raportów ze wszystkich obszarów biznesowych. Sprawnie przeprowadzone wdrożenie zrealizowała firma Prospeo.”
link
Porozmawiajmy!
Dowiedz się, jakie dedykowane rozwiązania możemy zaproponować dla zwiększenia efektywności i automatyzacji Twojego biznesu.
Umów się na rozmowę z naszym konsultantem biznesowym.
tel +48 533 450 010 tel oferta@prospeo.com.pl
Form

Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz poniżej